تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۹۶

نتایج اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین؛

کاهش یک‌میلیون لیتری مصرف بنزین در آذربایجان شرقی / افزایش ضریب اشتغال ناوگان حمل‌ و نقل

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از کاهش یک‌میلیون لیتری مصرف بنزین در استان پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین خبر داد و گفت: ضریب اشتغال ناوگان حمل‌ و نقل درون‌شهری و برون‌شهری نیز پس از اجرای این طرح افزایش یافته است.

به گزارش تبریز بیدار ، جواد رحمتی در جلسه حمل و نقل استان با اشاره به مصوبه وزارت کشور مبنی بر تشکیل ستاد پایش حمل‌ و نقل عمومی در استان‌ها پس از اصلاح قیمت بنزین، اظهار داشت: پایش مستمر وضعیت حمل‌ و نقل عمومی و شهری، حفظ ظرفیت حداکثری ناوگان حمل‌ و نقل عمومی و نظارت بر قیمت خدمات این حوزه از وظایف این ستاد است.

وی از کاهش یک‌میلیون لیتری مصرف بنزین در استان پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین خبر داد و گفت: ضریب اشتغال ناوگان حمل‌ و نقل درون‌شهری و برون‌شهری نیز پس از اجرای این طرح افزایش یافته است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر تعریف بسته‌های حمایتی یا افزایش سهمیه برای برخی از گروه‌ها مانند وانت‌های شهری و مسافرکش‌های شهری و روستایی، افزود: طرح اصلاح قیمت بنزین باید همزمان با تقویت حمل‌ و نقل عمومی اجرا شود تا به اهداف مورد نظر دست یابد.

وی همچنین از تشکیل اولین جلسه مشترک ستاد پایش حمل‌ و نقل عمومی کشور با حضور معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها خبر داد و تصریح کرد: در این جلسه که به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور برگزار شد، پیشنهادهای استان‌ها برای اجرای هر چه بهتر این طرح مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رحمتی خاطرنشان ساخت: در این جلسه تأکید شد که نرخ کرایه ناوگان بار و مسافر شهری اعم از وانت‌بار، اتوبوس، مینی‌بوس، تاکسی و تاکسی‌های اینترنتی تا اطلاع ثانوی هیچ تغییری نخواهد داشت و شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها وظیفه نظارت بر این امر را عهده‌دار هستند.

وی برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری حداکثری از سوخت CNG، حضور مستمر گشت‌های بازرسی تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی در شهرها و اطلاع‌رسانی در خصوص تصمیمات ابلاغی مرتبط با طرح سهمیه‌بندی سوخت به‌طور دقیق و سریع را از دیگر مسائل مطرح در این جلسه خواند.