تبریزبیدار
پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۵۸:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۷۷۲۰۱

انتقاد مدیرکل صدا و سیمای استان از غفلت در روایت جنگ؛

صفری: بعد از سال ها سریالی برای شهیدان باکری و تجلایی ساخته نشده

صفری گفت: بعد از سال ها هیچ سریالی برای شهید مهدی باکری و شهید علی تجلایی ساخته نشده و این ایراد ما است، با این وضعیت ما چطور می خواهیم برای نوجوانان دفاع مقدس را روایت کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، مرتضی صفری صبح امروز در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره استانی ره آورد نور  در تبریز گفت: امروز جنگ، جنگ روایت ها است و حتی اگر ما محتوای خیلی قوی و با کیفیت داشته باشیم اما نتوانیم خوب روایت کنیم، دست برتر  نخواهیم بود.

مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی افزود: با دو گفتمان تفکر بسیجی و غیربسیجی روبه رو هستیم و امروز جهان، تک قطبی نیست.

وی با بیان  صدور تفکر بسیجی به جهان اظهار داشت: دست برتری جمهوری اسلامی ایران در بین مسلمانان و کل جهان ناشی از دو علت وجود امام راحل(ره) و تفکر انقلابی و بسیجی است. 

صفری در ادامه گفت: بعد از سال ها هیچ سریالی برای شهید مهدی باکری و شهید علی تجلایی ساخته نشده و این ایراد ما است، با این وضعیت ما چطور می خواهیم برای نوجوانان دفاع مقدس را روایت کنیم.

مدیر کل صدا و سیمای استان با انتقاد از اینکه برای همه چیز خرج می کنیم جز دفاع مقدس، افزود: اگر بخواهیم سریالی برای شهید تجلایی در حد سریال شهید بابایی بسازیم حدود 16 میلیارد تومان بودجه لازم است و در صورت تحقق می تواند افتخاری برای استان باشد.