تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۰۲

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تشریح کرد؛

چرا پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در تبریز تشییع نشد؟

حجت الاسلام آل هاشم به پیگیری های خود در خصوص تشییع پیکر شهید سلیمانی در تبریز اشاره کرده و علت عدم تحقق موضوع را تشریح کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد علی آل هاشم ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در  مسجد جامع تبریز گفت: از بازاریان عزیز قدر دانم از همت شما که یک روز بازار خود را جهت تجلیل از مقام شهید و فرمانده بزرگ اسلام تعطیل کردید، حتی قبل از بازار تهران تعطیل کردید آفرین بر شما آفرین بر بازاریان عزیزی که در انقلاب اسلامی نقش پر رنگی داشتید.

وی با تاکید بر پیشتازی تبریز و آذربایجان در صحنه های انقلاب افزود: آفرین بر شما آذربایجانی ها که ما را در قضایای اخیر سربلند کردید.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: راهپیمایی بعد از نماز جمعه که انجام دادید باعث شد رهب رعزیز امام خامنه ای عزیز در منزل شهید سلیمانی به خانواده شهید اینگونه فرمودند «کرمان حاج قاسم را از نزدیک می شناختند امروز جمعیتی که بود چیز عجیبی نبود اما تبریز چی؟ چه احساس ارادتی؟ چه اشکی؟ آن جمعیت عظیم در خیابان...»

وی در خصوص علت عدم تشییع شهید سلیمانی در تبریز گفت: من در تهران بودم و خیلی تلاش کردم پیکر شهید در تبریز هم تشییع شود تا جایی هم موفق شدیم، ولی گفتند به جهت اینکه قم و مشهد و اهواز موضوعیت داشت و بقیه شهرها هم متوقع می شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: شهادت حاج قاسم برکتی برای کشورمان است، اخلاص شهید باعث شد مراسم های باشکوهی برگزار شود.

وی به بیانات رهبر انقلاب در خصوص شهید سلیمانی اشاره کرده و گفت: انقلاب گری خط قرمز شهید بود، ذوب در انقلاب و امام بود و به شدت پایبند انقلاب بود اهل شجاعت و تدبیر بود. شهادت حاج قاسم نشان داد که انقلاب زنده است دیدید چه خبر شد در شهر های ایران و مراسم تشییع؟

حجت الاسلام آل هاشم ضمن تمجید از سیلی موشکی سپاه به آمریکا گفت: ما تبریک می گویم به سپاه پاسداران که سیلی زدند به دشمن و ثابت کردند ما می توانیم و ان شاالله انتقام اصلی این است که آمریکایی ها از این منطقه بروند.

وی تاکید کرد: یکی از برکات شهادت حاج قاسم این بود که آحاد مختلف و جریان ها و جناح های مختلف را زیر تابوت خود جمع کرد و این وحدتی که در سایه مراسم بزرگ به دست آمده است را قدر بدانید.