تبریزبیدار
جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۲۹:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۰۵

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

سربلندی مردم تبریز در محضر رهبر انقلاب / انتقام سخت، راهبردی است نه حذف چند مهره

حجت الاسلام آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز گفت:انتقام سخت باید راهبردی، مستمر، زیرکانه، آرامبخش، دارای بازدارندگی، آشکار و پنهان باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی اعظم امام(ره) ضمن تاکید بر تقوای انتخاباتی اظهار داشت: در میدان انتخابات و تبلیغات انتخاباتی باید تقوا را رعایت کرد و نباید تبلیغات به گونه ای باشد که به افراد دیگر جسارت شود.

نماینده تراز مجلس کیست؟

وی افزود: نماینده ای لازم است که دلسوز مردم و نظام باشد، نماینده ای برای مجلس لازم است که خوش نام باشد.افرادی را به مجلس بفرستیم که روحیه جوانگرایی و میدان دادن به جوانان داشته و روحیه لازم برای برای قانونگذاری و نظارت داشته و ساده لوح نباشد.

خطیب جمعه تبریز تاکید کرد: نماینده ای را به مجلس بفرستیم که علاوه بر توجه به حوزه انتخابیه خود، نگاه کلان ملی داشته باشد و قدرت تصمیم گیری مستقل بعد از مشورت داشته باشد.

وی ادامه داد: نماینده ای به مجلس بفرستیم که در اوضاع بحران نترس بوده و روحیه مقاومت داشته باشد.

پدر موشکی ایران

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ضمن تقدیر از  سیلی محکم موشکی سپاه به آمریکا گفت: در این روزها باید از پدر موشکی ایران دانشمند شهید حسن تهرانی مقدم هم یاد کرد.

تشکر از اقدام دولت و مجلس

حجت الاسلام آل هاشم تصریح کرد: اقدام دولت در کاهش تعهدات برجامی و همچنین اقدام مجلس در طرح سه فوریتی اقدام متقابل برابر آمریکا هم جای تشکر دارد.

وی بیان داشت: از مجلس و دولت عراق هم بخاطر طرح خروج نظامیان آمریکا از این کشور هم جای تشکر دارد.

امام جمعه تبریز به حوادث هفته اخیر اشاره کرده و گفت: خدا روح جان باختگان حادثه تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی در کرمان و جان باختگان سقوط هواپیما را شاد کند.

کار بزرگ مردم تبریز

وی با تمجید از راهپیمایی مردم تبریز در محکومیت جنایت آمریکا در ترور شهید سلیمانی گفت: شما مردم تبریز هفته گذشته بعد از نماز جمعه با راهپیمایی پرشکوه خود، پیشگامی خود را باز هم نشان دادید و رهبر انقلاب در منزل شهید سلیمانی از شما یاد کردند. شما با این کار تبریز را سربلند کردید.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به شعار آذربایجان اویاخدی، گفت: مردم آذربایجان همیشه بیدار و بابصیرت هستند و به هنگام عمل می کنند.

حاج قاسم که بود؟

وی بر تلاش های جهادی حاج قاسم سلیمانی اشاره و گفت: شهید سلیمانی اقدامات مهمی چون تقویت حزب الله لبنان، تقویت نیروهای فلسطین، شکل گیری جبهه مقاومت در سوریه و عراق و شکوفایی ظرفیت های داخلی آنها را انجام داد.

امام جمعه تبریز بیان داشت: شهید سلیمانی بعنوان یک سیاستمدار کارکشته با مذاکره دو ساعت و بیست دقیقه ای با پوتین، روس ها را قانع کرد در سوریه حضور داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد:شهید سلیمانی برادر مهربان اهل سنت بود و نگاه مهربانی به فرزندان شهدا داشته است.
سردار قاآنی جانشین خلف حاج قاسم

وی در ادامه گفت: نباید از انتصاب شایسته جانشین سردار سلیمانی غفلت شود، از نظر ما سردار قاآنی یک سلیمانی دیگر است.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: سردار قاآنی زودتر از حاج قاسم وارد نیروی قدس شده بود و ارتباط عمیقی با نیروهای مقاومت دارد، او مرد عمل و جهاد و مقاومت است.

انتقام سخت چه خواهد بود؟

وی با بیان اینکه انتقام سخت، انتقام راهبردی است، گفت: سیلی محکم دو شب قبل اثرات خود را گذاشته بطوری که نیروهای اسپانیا، آلمان و فرانسوی نیروهای خود را از منطقه بیرون می کنند.

امام جمعه تبریز افزود: از نظر مقام معظم رهبری انتقام سخت زمانی است که حضور فساد انگیز آمریکا در منطقه تمام شود.

وی تاکید کرد: انتقام نباید به حذف چند مهره دشمن ختم شود، کدام ژنرال آمریکایی هم تراز سلیمانی است؟ انتقام سخت باید راهبردی، مستمر، زیرکانه، آرامبخش، دارای بازدارندگی، آشکار و پنهان باشد.