تبریزبیدار
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۱۶:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۱۴

سه نکته‌ای که باید در مورد سقوط هواپیما بدانیم؛

استقلال تحقیقات نظامی، صداقت نظام با مردم و آمریکا

«استقلال تحقیقات نظامی از غیر نظامی»، «صداقت نظام با مردم» و «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید» سه نکته مهم درباره سقوط هواپیمای اوکراینی است.

به گزارش تبریز بیدار ، دخالت عامل انسانی در سقوط هواپیمای اوکراینی و جان باختگان جمعی از مسافران ایرانی و غیرایرانی موضوعی است که کام همه را تلخ کرده است.

در کنار همه تلخی های این حادثه و تاکید بر شناسایی مقصران و برخورد، نباید غفلت کرد که «استقلال تحقیقات نظامی از غیر نظامی»، «صداقت نظام با مردم» و «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید» سه نکته مهم درباره سقوط هواپیمای اوکراینی است.


استقلال تحقیقات نظامی از غیر نظامی

تحقیقات نظامی از تحقیقات هواپیمایی مستقل و محرمانه است لذا طبیعی است که سازمان هواپیمایی کشور فرضیه پدافند را رد می کرد.


صداقت نظام با مردم

با اتمام تحقیقات و بدون معطل کردن مردم تا بازخوانی جعبه سیاه که شاید تا ماه ها طول بکشد، وقتی بعد از دو روز برای نظام مسجل شد که خطای پدافند باعث سقوط هواپیمای اوکراینی شد، رسما و فورا به مردم اعلام کرد.


هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید

عامل اصلی این حادثه جنایت آمریکا در عراق و به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی است. سرنشینان بی گناه این هواپیما به طور ناخواسته جزوی از عملیات نظامی ایران در پاسخ به عملیات نظامی ایران در پاسخ به جنایت آمریکا قرار گرفتند.

نظرات

آذربایجان وپیرامون-در انتظار بهار
IR

سلام النجاه فی الصدق و....(فرمایش معصومین(ع) همه چیز را گفتید به جز اصل حقیقت یعنی اینکه ما نیز عادت کردیم کتمان کنیم یا دروغ بگوئیم ومردم را نامحرم بدانیم دشمن نیز از همین نقطه ضعف بزرگ وارد می شود که شد مگس بر روی زخم می نشیند زخم آن حادثه سقوط هواپیما نبود که از این دست اتفاقات در تمام جهان رخ داده وخواهد داد زخم آن عادت کردن برای کتمان حقیقت و....بود در آذربایجان خود مانیز همین رویه را در پیش گرفتند مثلا از یک طرف شعار می دهند آذربایجان در تولید قطعات خودرو سر آمد است از سوی دیگر از آقای رضا پاشائی می شنویم رئیس نیرو محرکه کشور که ایران خودرو تبریز که مونتاژ سمند می کند یک قطعه هم از تولید کنندگان مستقر در آذربایجان نمی خرد ورتبه صنعتی آذربایجان به زیر رده بیست ویکم تنزل کرده چرا رسانه های استانی اینگونه مسائل را کشف وگزارش نکنند قوام انقلاب اسلامی در کدام روش است؟