تبریزبیدار
یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۴۳:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۲۰

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

نگذاریم سردار حاجی زاده توسط دوستان نادان ترور شود

حجت الاسلام آل هاشم گفت:اگر دیروز سردار سلیمانی توسط مخالفان نظام ترور شد، نگذاریم امروز سردار حاجی زاده توسط دوستان نادان ترور شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز عصر امروز در آیین بزرگداشت و تجدید میثاق اهالی فرهنگ، هنر و رسانه آذربایجان شرقی با سیدالشهدای مقاومت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یادبود جانباختگان سانحه هواپیما با درود و‌ صلوات بر تمامی شهدای جهانی جبهه مقاومت اسلامی و همچنین شهدای سانحه هوایی گفت: با برگزاری این برنامه توسط اهالی هنر و فرهنگ، تبریز بازهم در این  پیشگام شد. اهالی هنر و فرهنگ در این مجلس به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و جانباختاگان مسافران هواپیما معزا هستند.

وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا پیدا می شود که حدود ۲۰ میلیون نفر (در ایران و عراق) در تشییع پیکر سردار سلیمانی حاضر شوند، اظهار داشت:اثر خون شهید سلیمانی و شهادت غریبانه و مظلومانه او، یک واقعه بیدار کننده و هشدار دهنده بود. مراسم تشییع پیکر این شهید، یک «مرگ بر آمریکا» بود.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی وابسته به هیچ حزب و جناحی نبود، خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی پیرو ولایت بود و خط قرمزش هم ولایی بودن بود و به همین دلیل پس از چهل سال از انقلاب اسلامی وقتی که چنین جمعیتی به تشییع آمد، دوستان و حتی مخالفان را نیز متعجب کرد.

وی با انتقاد از رسانه ها که زیاد به موضوع انتصاب سردار قاآنی بعنوان فرمانده جدید نیروی قدس سپاه نپرداخته اند، عنوان کرد: سردار قاآنی یک‌ سلیمانی دیگر است. و او قبل از سردار سلیمانی وارد سپاه قدس شده و دارای سالها تجربه است و علاوه بر این، از سال ۷۶ تا کنون جانشین سردار سلیمانی بود.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی، سردار قاآنی را بهترین فرد برای جایگزینی خود می دانست و‌ رهبرانقلاب نیز موافق این موضوع بود، گفت: سردار قاآنی نیز مانند سردار سلیمانی به دور از دوربین ها و رسانه ها است و سالیان سال در کنار سردار سلیمانی بوده و با آرمان ها و ایده های شهید آشنا ست و چهل سال است که مورد تایید رهبر انقلاب قرار گرفته است و ان شاءالله شاهد درخشش بیش از پیش سپاه قدس با فرماندهی سردار قاآنی خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم همچنین در خصوص حوادث چند روز اخیر نیز تاکید کرد: اگر دیروز سردار سلیمانی توسط مخالفان نظام ترور شد، نگذاریم امروز سردار حاجی زاده توسط دوستان نادان ترور شود.

وی اضافه کرد: تا چند روز پیش در خیابان ها بخاطر حمله موشکی سپاه به پایگاه عین الاسد همه از سردار حاجی زاده تشکر می کردیم و همین سردار بخاطر مردم آبرویش را گرو گذاشت.

وی با بیان اینکه احتمالات زیادی در خصوص این سانحه هوایی وجود دارد، گفت: مشکل فنی هواپیما، هک شدن سیستم اطلاع هوایی، باز نشدن جعبه سیاه و... همه احتمالاتی است که باید بررسی شود و نباید با عجله سخن گفت.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: سردار حاجی زاده در مقابل دوربین ها و سرلشکر سلامی در مجلس شورای اسلامی گفتند که ای کاش ما بجای این هم وطنان می مردیم.

وی با پاسداشت یاد و خاطره پدر موشکی ایران شهید طهرانی مقدم، تاکید کرد: همه این قدرت موشکی را مدیون شهید طهرانی مقدم هستیم و سپاه همان سپاهی است که در دفاع مقدس افتخار آفرید و  به فرماندهان عزیز سپاه عرض می کنیم که در دل ما قرار دارید .هم سپاه عزیز است و هم جانباختگان هواپیما که به شهادت رسیدند، عزیز هستند که اکثرا جوان و نخبه بودند

حجت الاسلام  آل هاشم در پایان گفت: کل کشور در سوگ این عزیزان عزادار است و رهبر انقلاب با تاسف فراوان تسلیت گفتند.

نظرات

IR

حاجی جان این عجله را خودشان کردند اگر به سیستم رادار یک پارچه هشدار کروز داده شده است احتمال هک شدن سیستم راداری و جنگال دشمن ( اسرائیل یا آمریکا) بر روی سیستم راداری ما و به اشتباه انداختن جهت حمله به هدفی که وجود خارجی نداشت ولی اپراتور ها در سیستم های هک شده خودشان مشاهده می کردند مشابه این کار را چند ماه قبل اسرائیل با سامانه دفاع هوایی سوریه هم انجام داد و سوری ها کلی موشک به اهدافی که وجود نداشت شلیک کردند