تبریزبیدار
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۱۷:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۳۸

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

بی حرمتی کیمیا به میلیون ها دختر ایرانی / هویت سانسور شده با چشم سفیدی!

شاید تفاوت مهاجرت یکی از قهرمانان رشته تکواندو کشورمان با آنهایی که پیشتر چنین اقدامی کردند، چشم سفیدی کردن کیمیا علیزاده به هرآنچه مام میهن به او داده بود است.

به گزارش تبریز بیدار ، آیا «هویت سانسور شده» کیمیا علیزاده همین لحن زشتی بود که در پیامش برای یک ملت نوشت؟ واقعا ایران اسلامی چنین دختری را در دامنش پرورش داده بود که چنین بی پروا به هرآنچه در اختیارش گذاشته شد تا با تکیه بر استعداد و توانایی هایش رشد کند و از سکوهای ترقی بالا برود و بعد از آن بالا با لحنی توهین آمیز چشمش را بسته و جای میلیون ها دختر ایرانی اظهار نظر کند؟

کیمیا علیزاده ای که نامه اخیرش در فضای مجازی دست به دست می شود مگر همانی نیست که در رادیو و تلویزیون حرف‌هایی دیگر می زد؟ مگر نمی گفت از اینکه رهبر کشورم شخصا به من تبریک گفته و برایم آرزوی موفقیت کرده بیشتر انگیزه می گیرم؟

Image title

حالا که کیمیا چنین صریح حرف می زند، باید تحمل شنیدن تحلیل هایی که از رفتار دوگانه طی این سه سال از او و خانواده اش می شود را هم داشته باشد. کیمیا اگر مدعی ست کسی یا کسانی او را مجبور کرده بودند تا برخی حرف‌ها را بر زبان بیاورد، پدرش را هم مجبور کرده بودند؟ مگر کیوان علیزاده، پدر کیمیا همانی نیست که با رسانه ها حرف زد و گفت: «به حجاب کیمیا افتخار می کنم».

آیا آن حرف های قشنگ در مورد اعتقاد قلبی بود یا بهانه ای برای دریافت جوایز مدال طلا و یک واحد آپارتمان؟ این حرف‌ها مربوط به ۱۰ سال پیش نیست که کیمیا علیزاده یک کودک بوده باشد. بلکه او این مطالب را درباره دختری ۱۸ ساله به زبان آورده که از نظر جسمی و عقلی رشد کامل  داشت. 

هرگز قصد نداریم به پدر کیمیا تهمت بزنیم اما کیمیا باید بپذیرد که قبول کردن این همه تناقض ظرف چند سال آسان نیست.

Image title

علیزاده که می گوید «مرا مصادره کرده بودند!» باید بگوید کدام مصادره؟ کسی او ر اجبار کرد به برنامه خندوانه، فرمول یک، سلام صبح بخیر و ... برود؟ یعنی هر بار برای حضور در برنامه های مختلف تلویزیونی خود و خانواده اش تهدید می شدند؟

کدام سلبریتی و یا قهرمان و هنرمندی به اجبار راهی رسانه ملی شده که او دومی بود؟ همین حالا ده ها سلبریتی و قهرمان و شخصیت های برجسته علمی و دینی هستند که بسته به عقاید شخصی خود ترجیح می دهند در رسانه ملی حضور پیدا نکنند و هنوز هم نمی روند ولی اینکه چنین ادعایی را به خورد مخاطب بدهد که «ابزاری بودم برای تبلیغ حجاب» رسم معرفت و ادب نبود!

مسئولان ورزش کشور چه کار باید برای موفقیت یک دختر تکواندوکار می کردند و نکردند؟ مگر علیزاده پیش از المپیک ۲۰۱۶ درخواست نکرد مربی خودش در طول رقابت ها او را هدایت کند؟ کسی مخالفتی کرد؟ هزینه سفر یک نفر به برزیل چقدر است؟ آن هم برای کشوری که تحریم به معنای واقعی کلمه در قبالش اعمال می شود ولی این خواسته او هم برآورده شد.

Image title

مرام یک ایرانی نیست که چشم ببندد و نادیده بگیرد هرآنچه کمکش کردند تا به اینجا برسد. پرچمداری کاروان ایران در المپیک نوجوانان و بازی های آسیایی افتخاری نیست که نصیب هر کسی شود که حالا می گوید من نه قهرمانم نه پرچمدار! اگر دوست نداشت پرچمداری کند می توانست  همان روز بگوید. 

گویا یادش رفته در حاشیه مراسم بدرقه کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و بخاطر پرچمدار شدن در این مسابقات ذوق زده شده بود و گفت: «از اعتمادی که مسئولین به من کرده‌اند خوشحالم و تشکر می‌کنم. از روزی که این خبر را شنیدم تلاشم را چندین برابر کردم امیدوارم جواب این اعتماد و لطف آنها را بتوانم بدهم و ثابت کنم که دختران ایرانی چقدر حرف برای گفتن دارند»

واقعا برداشتن یک روسری از سر این قدر مهم بود که به خواست قلبی میلیون ها زن ایرانی بی حرمتی شود؟ در همان اروپا زن محجبه نیست؟ آنجا که دیگر اجباری نیست!  در قلب همان آمریکا که امروز خیلی ها سنگ آن را به سینه می زنند هم زنان محجبه در خیابان و تلویزیون حضور پیدا نمی کنند؟

گفتنی است کیمیا ۱۹ تیر ۱۳۷۷  از خانواده‌ای آذربایجانی زاده شد. مادرش اهل استان اردبیل و پدرش نیز اهل شهر زنوز شهرستان مرند از توابع آذربایجان شرقی است. 

نظرات

شنب غازانی
IR

بهتر بود به جای دختر زنوزی (دختر اهل زنوز می نوشتید ) ضمنا چه لزومی است که این شخص اهل کدام شهراست.......؟ آن هم با تیتر بزرگ

11
IR

دختر زنوزی؟؟؟؟