تبریزبیدار
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۶۴

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی تبریز مطرح کرد؛

کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت گوشت در تبریز

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی تبریز از کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت گوشت در پی افزایش ذبح و شناسنامه‌دار شدن گوسفند و گوساله در کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ،کریم قدرتی روز شنبه در حاشیه مراسم بسته بندی گوشت های استحصلالی در کشتارگاه تبریز اعلام کرد: تعداد ذبح گوسفند و گوساله نیز از ۹ هزار  راس به ۱۱هزار راس افزایش یافته است.

وی افزود: اقداماتی در زمینه حمل دام و تسریع در ذبح، توزیع گوشت گرم و ارزان شناسنامه دار در تبریز و توابع باعث کنترل افزایش قیمت نسبت به قبل شده است.

قدرتی با قدردانی از همکاری تمام نهادهای مرتبط با کشتارگاه صنعتی تبریز در کنترل بهداشتی گوشت در منطقه گفت: با همکاری تنگاتنگی که با مدیریت دامپزشکی استان داریم از کشتار غیرمجاز در برخی از مناطق حومه شهر جلوگیری می شود و این حساسیت را ادامه خواهیم داد تا شهروندان عزیز از مصرف گوشت غیربهداشتی و آلوده ایمن باشند.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی تبریز اکثر مناطق ذبح غیرمجاز دام و گوسفند را برخی از روستاهای اطراف شهر تبریز عنوان کرد و افزود: ماموران دامپزشکی استان با همکاری شهرداری تبریز و نیروی انتظامی همه روزه این مناطق را رصد می کنند تا گوشت ناسالم و آلوده در اختیار مردم قرار داده نشود.

قدرتی با اشاره به تصمیم جلسه کارگروه سلامت و مواد غذایی استان گفت: در جلسه سلامت غذایی مصوب شد تا میدان دام برای کشتار دام زنده در کنار کشتارگاه صنعتی ایجاد شود تا پیمانکاران تهیه دام و توزیع گوشت در تبریز و حومه به راحتی کارشان را انجام دهند.

وی افزود: همچنین در این جلسه مصوب شد میدان دیگری جهت خرید و فروش دام زنده در محل مناسب در اطراف شهر تبریز تعیین شود تا دام ها از این محل خریداری شود.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی تبریز خاطرنشان کرد: روزانه حدود ۳۰ تن گوشت گاوی و گوسفندی در کشتارگاه ذبح و مقداری از آن برای مصرف اهالی شهرهای حوزه نفوذ مرکز استان حمل و توزیع می شود