تبریزبیدار
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۲۶:۲۷ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۶۸

فرهنگی در گفتگو با تبریزبیدار؛

برای آمریکا اعتباری نمانده که بخواهیم دوباره مذاکره کنیم

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اشکو در مجلس در گفتگو با تبریزبیدار آمریکا را بی اعتبار خوانده و مذاکره مجدد با این کشور بی اعتبار را نادرست خواند.

محمدحسین فرهنگی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه تهران گفت: بعد از مدت طولانی رهبر معظم انقلاب احساس کردند که در این مقطع لازم است در نماز جمعه حضور داشته باشند و بعضی مسائل مطرح شود.

حادثه تلخ سقوط هواپیما نباید حماسه تشییع سردار سلیمانی را تحت الشعاع قرار دهد

وی ادامه داد: از جمله اینکه شور و احساسی که بعد از شهادت سردار سلیمانی در قاطبه مردم به وجود آمده بود، تحت الشعاع مسایل دیگر قرار نگیرد. علی الخصوص بعد از حادثه تاسف بار سقوط هواپیما که دشمنان جمهوری اسلامی خواستند فضای کشور (مخصوصا بعد از حضور عظیم مردم در تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی) را تحت الشعاع قرار دهند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب ابعاد مختلف این موضوعات را مورد بررسی قرار دادند، اظهار داشت: این بیانات اثرات خودش را هم گذاشت مخصوصا حضور گسترده مردم در نماز جمعه و پرشدن خیابان های اطراف مصلی که تقریبا بی سابقه بود، همگی بیانگر احساسات روزهای بعد از شهادت سردار سلیمانی بود.

در قضیه هجمه به سپاه، حساب غفلت زدگانِ احساسی با معاندین جداست

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در رابطه با حواشی اخیر و تخریب نیروهای مسلح و سپاه از سوی برخی افراد، عنوان کرد: آنهایی که این حواشی را به وجود آوردند، دو دسته هستند، دسته اول کسانی هستند که با برنامه ریزی قبلی، عامدانه و عالمانه این فضا را ایجاد کردند که طبیعتا عوامل بیگانه و رسانه هایی هستند که با دلارها و امکانات معاندین نظام اداره می شوند و قبل از اینکه این حوادث رخ دهد یک سری اقداماتی را شروع می کنند و حتی از لو رفتن عوامل خود در داخل کشور نیز احتیاط نمی کنند.

وی اضافه کرد: اما دسته دوم که تعدادشان از دسته اول بیشتر است، از روی بی اطلاعی و احساسات رفتار کردند و در اثر موضوعاتی مانند گرانی بنزین و حادثه سقوط هواپیما که همه را ناراحت کرد، شاید عده ای بخواهند ناراحتی های خود را مانند دسته اول نشان دهند. این افراد باید از دسته اول تفکیک شوند چون که فردی «چو دزدی با چراغ آید گزیده‌تر برد کالا» با فردی که از روی احساس اقدام می کند،فرق دارد.اما آنهایی که از روی برنامه آمدند، عوامل بیگانه هستند که صحبت های رهبر انقلاب و حضور پر شور مردم، این برنامه ها را منتفی کرد.

فرهنگی در خصوص مطرح کردن بحث مذاکره مجدد با آمریکا خاطر نشان کرد: در مذاکره باید طرف مقابل فرد یا جایگاهی باشد که حرف هایش اعتبار و ارزش داشته باشد. وقتی یک دولت توافقی را امضا می کند و از روز اول به این توافق عمل نمی کند و در نهایت نیز بر خلاف این توافق تصمیم می گیرد، دیگر اعتباری برایش نمی ماند که دوباره با این دولت مذاکره کرد.