تبریزبیدار
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۷۸

استاندار اسبق خطاب به استاندار فعلی؛

توجه شما را به مسئولیت خطیرتان جلب می‌کنم / شاهد فاجعه در معدن اندریان هستیم

بیگی ضمن ابراز تاسف از اظهارات استاندار آذربایجان شرقی در خصوص آلوده نبودن معدن طلای اندریان، وی را به انجام مسئولیت خطیر خود در این مورد دعوت کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ،احمدعلیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در واکنش به اظهارات استاندار آذربایجان شرقی در خصوص آلوده نبودن معدن طلای اندریان به فارس گفت: آقای استاندار! توجه شما را به مسئولیت خطیری که بر عهده گرفته‌اید جلب می‌کنم.


استاندار اسبق آذربایجان شرقی افزود: با توجه به قرائن و شواهدی که دست ما رسیده، آلودگی ترکیبات سیانور در معدن طلای اندریان بالاتر از حد مجاز وجود دارد این جای تعجب دارد که مسئولان دستگاه مربوطه چرا موضوع را لاپوشانی می‌کنند و  استاندار محترم نیز برای منتقدان تخلفات صورت گرفته، بیمه و مالیات تعیین می‌کند؟

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با تاکید بر اینکه  ما شاهد یک فاجعه زیست محیطی در معدن طلای اندریان هستیم و اگر بنا باشد با این موضوع هم مثل آلایندگی کاوه سودا برخورد شود دیگر آب و خاک، حیات وحش منطقه ارسباران با خطر نابودی مواجه خواهد شد، افزود: در قلب ارسباران به آشکارا موازین زیست محیطی نادیده  می‌شود وکه البته این موضوعات برای تعدادی  محل درآمد شده است.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه مفصل خود ابراز کرد: متاسفانه اراده‌ای از سوی دستگاه مسئول حفاظت از محیط زیست برای برخورد با متخلفان احساس نمی‌کنیم و این فقدان اراده برای برخورد با تخلفات و بدتر از آن توجیه تخلفات صورت گرفته قابل تامل و بررسی است.

یگی تاکید کرد: قوه قضائیه باید در جهت دفاع از حقوق عامه و محیط زیست که متعلق به نسل‌های آینده است به طور جدی وارد کار شود و عملکرد دستگاه‌های مسئول و ابهامات موجود در آنها را موشکافانه بررسی و متخلفان برخوردی عبرت‌آموز داشته باشد.

نظرات

از ارسباران
IR

سلام بر استاندار اسبق تبریز خیلی خوب اشاره کردی این استاندار فعلی نا کار امد وبی توجهی به مسئولیت اش مردم را ناراحت کرده امیدواریم تمام شدن روحانی این استاندار هم تمام بشود انشالله