تبریزبیدار
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۹۸

برقراری پرواز‌های فرودگاه تبریز طبق برنامه

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: پرواز‌های ورودی و خروجی این فرودگاه طبق برنامه زمان بندی شده انجام می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ،آذری مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با افزایش دید افقی در فرودگاه بین المللی مهرآباد و بازگشت وضعیت عادی به این فرودگاه پرواز‌ها به مقصد تبریز طبق برنامه انجام می‌شود، گفت: تنها پرواز ۱۱ و ۲۰ دقیقه اصفهان تبریز شرکت ایران ایر باطل شده است.

او گفت: پرواز ۶ و ۳۵ دقیقه تهران  تبریز شرکت ایران ایر نیز با تاخیر ساعت ۱۲ و ۵ دقیقه و پرواز ۸ و ۵۰ دقیقه تهران  تبریز شرکت آتا با تاخیر ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه انجام می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون پرواز ۸ و ۳۵ دقیقه تهران تبریز شرکت ایران ایرتور در فرودگاه تبریز بر زمین نشسته و سایر پرواز‌های این فرودگاه نیز طبق برنامه انجام می‌شود.

آذری افزود: روز گذشته به دلیل بارش سنگین برف کاهش دید افقی در فرودگاه مهرآباد تعداد ۱۶ پرواز ورودی و خروجی فرودگاه تبریز به مقصد شهر‌های مختلف کشور باطل شده بود.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پرواز‌های داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدور‌های هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پرواز‌های داخلی و بین المللی به خصوص پرواز‌های عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشور‌های عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشور‌های آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می‌شود.

روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می‌شود.