تبریزبیدار
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۷۷۰۱

حاشیه نگاری تبریزبیدار از یک رویداد فرهنگی؛

میلیون ها نقطه برای نشان دادن سردار دلها / خونی که فرزندان مقاومت را از غربت درآورد

با حضور جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم و فعالین فرهنگی تبریز از طرح ترام نقطه شهید حاج قاسم سلیمانی اثر بهزاد پروین قدس رونمایی شد.

به گزارش تبریز بیدار ، عصر پنجشنبه عفته قبل در هوای سرد زمستانی در محفل گرمیی با حضور خانواده های شهدای جبهه مقاومت اسلامی و فعالین فرهنگی در منزل شهید مدافع حرم وحید فرهنگی والا از جدیدترین اثر هنری بهزاد پروین قدس هنرمند تبریزی رونمایی شد.

این اثر جدید طرح نقطه ترام از تمثال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که به گفته خالق اثر سه روز شبانه روزی وقت برای آن صرف شده بود.

Image title


روح الله رشیدی فعال فرهنگی تبریز در ابتدای این محفل طی سخنانی گفت: بعد از تشییع رستاخیزگونه سردار سلیمانی عده ای قصد داشتند با یک حربه آن را به حاشیه ببرند تا اتفاقات بزرگی که بدنبال این حماسه در انتظار دنیا است، به تعویق بیفتد.

وی ضمن تاکید بر حماسی کردن مراسمات یادبود حاج قاسم سلیمانی بیان داشت: باید تا ۲۲ بهمن (اربعین شهید) برای هر روز عملیات فرهنگی تعریف کنیم.

Image titleرشیدی تاکید کرد:  به برکت اعجاز خون شهید قاسم سلیمانی رهگذری باز شد تا از غربت شهدای جبهه مقاومت اسلامی گفته شود. این شهدا حقیقتا کار تمدنی کرده اند.

در ادامه پدر شهید وحید فرهنگی والا نیز طی سخنانی به مسایل روز اشاره کرده و گفت: غم و اندوه شهادت حاج قاسم برای من بیش از غم و اندوه شهادت وحید بود.

وی افزود: خدا دشمنان ما را از احمق ها خلق کرده، آنها فکر می کردند با شهادت سردار کار جبهه مقاومت متوقف می شود اما در واقع شهادت او پیروزی برای جهان اسلام بود و از هر قطره خون او هزاران سردار سلیمانی به وجود آمده است.

فرهنگی نتیجه شهادت حاج قاسم را عامل ایجاد وحدت در جهان اسلام خوانده و اظهار داشت: آن شهید بزرگوار ملت های مظلوم را از زیر ستم داعش نجات داد و امروز نیز  آزادیخواهان دنیا بیدار شده اند و می دانند قدرت آمریکا پوشالی است.

Image title


وی به هجمه های اخیر معاندین علیه سپاه اشاره کرده و گفت: سپاه بزرگ و عظیم اسلام به گستره دنیا اعلام وجود کرده و دیدیم سردار در همه جای دنیا خواهان دارد.

پدر شهید فرهنگی خاطر نشان کرد: حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا سیلی بزرگی به ادعای ابرقدرتی با گنبد آهنین بود و هیمنه آمریکا شکسته شد. با سپاه عزبز کاسه کوزه آمریکا را از منطقه جمع می کنیم.

وی تاکید کرد: آمریکا رو به افول است و در حال جان کندن است اما برخی مردم با کارهای نابجا جان دوباره ای به آمریکا ندهند.

پدر شهید جبهه مقاوم اسلامی ضمن تمجید از اثر هنری بهزاد پروین قدس گفت: کارهای فرهنگی حاج بهزاد تودهنی به استکبار است.

در ادامه بهزاد پروین قدس نیز طی سخنانی اظهار داشت:  حاج قاسم سلیمانی، مهدی باکری زمان ما بود و ما بعد از دفاع مقدس عطر شهید باکری را از حاج احمد کاظمی و حاج قاسم می گرفتیم.

Image title

وی به مخالفت های سردار سلیمانی از حضور او در جبهه سوریه اشاره کرده و گفت: حسرت بودن در رکاب ایشان در سوریه در دلم ماند، همه چیز حل شده بود اما حاج قاسم مخالفت کردند.

این هنرمند تبریزی به حماسه تشییع میلیونی پیکر شهید سلیمانی اشاره کرده و گفت: عظمت تشیبع باعث شد تا دوربین و شخص خودم در ثبت تصاویر آن کم آورم. دهن کجی های اخیر پشیزی نیستند و جمعیت میلیونی حرف خود را زدند.

وی خطاب به کسانی که به بهانه حادثه هواپیما جشنواره فیلم فجر را تحریم کردند، گفت: اصلا شما کیستید، از بیت المال ارتزاق کردید و حالا دم از تحریم می زنید؟ حرکت میلیونی تشییع نشان داد ملت ایران اهل استبداد و تسلیم نیستند.

در پایان از این اثر هنری که با ظرافت خاصی با نقطه های سیاه کار شده بود، رونمایی شد.در همین باره بخوانید:

گزارش تصویری رونمایی از نقطه ترام حاج قاسم، جدیدترین اثر هنری بهزاد پروین قدس