تبریزبیدار
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۲۹:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۷۷۸۴۹

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

پرشورها با حاج قاسم و آقامهدی گل کاشتند / تراکتور و جدایی از انقلاب؛ هرگز!

در حاشیه مسابقه دو تیم تراکتور و پرسپولیس تهران در استادیوم آزادی، شاهد حرکت ارزشمندی از سوی پرشورهای تراکتوری بودیم که از دید دوربین های خبری غافل نماند.

به گزارش تبریز بیدار ، در زمانه‌ای که فوتبال این بازی هیجان انگیز جای خود را بین خانواده‌ها باز کرده، نمی‌توان از تاثیر آن بر روی نسل‌های مختلف به خصوص جوانان به راحتی عبور کرد. فوتبالیست‌ها، مربی‌ها، تماشاگران، اتفاقات و ماجراهای پیش آمده در طول بازی‌ها، همه بر ذهن مخاطب به خصوص نوجوانان و جوانان تاثیر گذار است، همین تاثیرگذاری هم باعث می‌شود تا علاوه بر توجه به اصل هدف بازی یعنی تندرستی و ورزش محتوای و پیامی‌های فرهنگی و گاها ضد فرهنگی و حتی سیاسی و اجتماعی این بازی مورد توجه قرار گیرد.

مگر می‌توان در حین تماشای بازی فوتبال به کنش و واکنش‌های بازیکنان و هواداران و هزار و یک اتفاقی که در مستطیل سبز رخ می‌‎دهد بی تفاوت بود؟

در حاشیه مسابقه دو تیم تراکتور و پرسپولیس تهران در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال کشور در استادیوم آزادی، شاهد حرکت ارزشمندی از سوی پرشورهای تراکتوری بودیم که از دید دوربین های خبری غافل نماند.

Image title

Image title

بنر بزرگ منقش به تصاویر شهیدان حاج قاسم سلیمانی و مهدی باکری و درج جمله مشترک این دو شهید در ساعات پایانی حیات مادی خود (خدایا مرا پاکیزه بپذیر) و همچنین تصویر شهید باکری در دستان هواداران پرشور تراکتور، صحنه ای زیبا از فرهنگ هواداری پرشورهای تبریزی بود.

در روزی که تراکتوری ها در محاسبات فوتبالی با حساب دو بر صفر از حریف خود شکست خوردند، اما این فرهنگ و اخلاق هواداری بود که تراکتور را برنده این رقابت کرد تا بار دیگر معاندین و قومگرایانی که با چشم طمع به تراکتور دوخته اند بدانند که تراکتور و جدایی از انقلاب هرگز!

همه این اتفاقات خوب در زمین بازی فوتبال باعث می‌شود تا حرکت بازیکنان برای تماشاگر خردسال و نوجوانی که به تماشای بازی تیم مورد علاقه خود می نشینند، الگویی برای آنها محسوب شوند و پیام مهمی دریافت کنند.

پرشورهای تراکتوری با این حرکت نشان می‌دهند که اگر امروز در زمین فوتبال بازی بدون دغدغه و آرامی را به نظاره می نشینند حاصل خون هزاران شهیدی است که در داخل مرزهای کشور و خارج از آن به دفاع از کشور و آرمان‌هایش پرداختند و همه بازیکنان فوتبال با هر عقیده و مرام و در هر تیمی که باشند به شهدا مدیونند.

در واقع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ادای دین به همه کسانی که برای این آب و خاک جان خود را نثار کردند، حرکت زیبا و ارزشمندی است که امید می رود نه تنها در زمین فوتبال بلکه در سایر رشته های ورزشی ادامه‌دار و مستمر باشد.

نظرات

علی
IR

سن دوز دیسن