تبریزبیدار
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۷۸۰۷۷

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

مطالبات مسالمت آمیز فرهنگیان برای خانه دار شدن / وقتی آقای مدیرکل خبرنگار را دنبال نخودسیاه فرستاد!!

تبریزبیدار در پیگیری خود برای جزئیات مشکل فرهنگیان تبریز بدنبال مصاحبه با مدیرکل راه و شهرسازی بود که بار فتار دون شان این مقام مسئول روبرو شد.

به گزارش تبریزبیدار هفته گذشته جمعی از اعضای تعاونی مسکن فرهنگیان تبریز در اعتراض به عدم تحویل واحدهای مسکونی خود، مقابل اداره کل راه و شهرسازی تجمع مسالمت آمیزی برگزار کردند و سپس در محل این اداره کل جلسه ای بین مسئولین و فرهنگیان مطالبه گر برگزار شد.

نماینده این فرهنگیان که نخواست نام او فاش شود، در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار در تشریح این موضوع گفت: اعضای فاز 5 بعثت عضو تعاونی مسکن فرهنگیان ۱۷ ساله که واحدی را درتعاونی ثبت نام کرده اند. زمین این بلوک ها که توسط مسکن وشهرسازی بصورت مشارکت واگذار شده بعلت معارضین مختلف تعاونی قادر به ساخت نبوده و مسکن و شهرسازی در حل مشکلات بطور جدی عمل ننموده است.

Image title

وی با بیان اینکه اخیرا تعاونی مسکن منحل و هیات تسویه انتخاب شده، افزود:  سال ها است نمایندگان اعضا بطور جدی جهت حل مشکلات اقدام اما بعلت سهل انگاری مسئولان نتونسته اند زمین بلوک خود را تحویل داده و بصورت هیات امنایی اقدام به ساخت نمایند.

نماینده فرهنگیان معترض بیان داشت: سال ها است مسکن و شهرسازی که دبیرخانه کمسیون ماده 5 است پرونده فاز 5 را به کمیسیون می برد ولی هر بار اعضا ر با مشکلی جدید مواجه می کند. اخیرا بدون توجه به مواد قرارداد تعاونی با مسکن و شهرسازی در کمسیون ماده 5 مصوب نموده اند که تملک فضای سبز بر عهده تعاونی است که تعاونی به هیچ عنوان تعهدی در رابطه بافضای سبز ندارد.

Image title

وی افزود: متاسفانه مسکن و شهرسازی و شهرداری که فضای سبز برعهده این دو ارگان می باشد اعلام نموده اند تعاونی باید ۴ هکتار فضای سبز تملک و تجهیز کند که براساس مصوبه سال های قبل کمسیون ماده 5 اثبات شده تعاونی تعهدی در رابطه با فضای سبز ندارد. 

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه ۱۷ سال قبل این زمین ها ارزش ریالی چندانی نداشت به نظر اعضا، مسئولان تمایلی به تحویل قطعی همه زمین بلوک ها را ندارند.

وی در خصوص جزئیات تجمع مسالمت آمیز و مطالبه گرایانه هفته قبل گفت: آن روز باوجود شرایط جوی نامساعد حدود ۴۰۰ نفر در اداره کل مسکن وشهرسازی حضور و درخواست تصویب جانمایی جدید بلوک ها که قبلا با مسکن و شهرسازی توافق شده بودند را داشتند که نهایتا مدیرکل مسکن وشهرسازی قول دادند درمدت 10 روز پرونده به کمیسیون برده شود.

نماینده فرهنگیان مطالبه گر بیان داشت: ضمنا از حمایت جناب حجت الاسلام دکتر آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار محترم قدردانی می شود که در جهت حل مشکل ۱۷ ساله مساعدت لازم رامبذول نموده اند.
Image title

 تبریزبیدار در جهت پیگیری این معضل سراغ مسئولین نیز رفت که پاسخی دریافت نشد.

بهروز مهدوی در گفتگوی کوتاه تلفنی اظهار داشت این مساله در حوزه اداره کل راه و شهرسازی است و باید آنها پاسخگو باشند.

بدنبال تماس تلفنی خبرنگار تبریزبیدار با مدیرکل راه و شهرسازی استان،  اعتنایی نسبت به پاسخگویی نشد و شماره تلفن همراه فردی را با عنوان مسئول روابط عمومی اداره کل جهت هماهنگی مصاحبه به خبرنگار ما پیامک شد.

اما در عین ناباوری طی تماس تلفنی خبرنگار ما با شماره تماسی که مدیرکل داده بود، فرد مورد نظر اعلام کرد اشتباه گرفتید و من مدیر روابط عمومی هیچ اداره ای نیستم و اینگونه شد که آقای مدیرکل خبرنگار را دنبال نخود سیاه فرستاد!!