تبریزبیدار
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹:۵۲ شناسه خبر : ۱۰۷۸۱۷۵

رئيس سازمان مديريت و برنامه‎ريزی آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار؛

بهبودی: برای احقاق حق استان در بودجه 99 با دولت و نماینده استان در کمیسون تلفیق تعامل داریم

بهبودی با اشاره به اولویت های مهم استان در بودجه سال 99 از تعامل با دولت و سعیدی نماینده استان در کمیسون تلفیق خبر داد.

داود بهبودی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص بررسی لایحه بودجه سال 99 در مجلس و  اولویت های بودجه ای استان اظهار داشت: لایحه بودجه 99 با توجه به رویکرد اصلاح ساختاری به ویژه کاهش سهم درآمد های نفتی کل کشور تنظیم شده و در نتیجه ترکیب منابع بودجه کشور بر اساس کاهش مصرف نفت پیش می رود.

وی در ادامه گفت: ما در زمان تنظیم لایحه بودجه 99 با دستگاه های اجرایی، وزارت خانه ها و بویژه سازمان برنامه و بودجه کشور تعامل داشتیم که سهم استان رعایت شود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‎ريزی آذربایجان شرقی افزود: بعد از اینکه لایحه بودجه 99 به مجلس تقدیم گردید، از طریق نمایندگان و نماینده ویژه استان در کمیسیون تلفیق که آقای سعیدی هستند، تلاش کردیم استان در مجموع کلان کشوری در وضعیت مناسبی قرار گیرد.

بودجه 99 انقباضی است

وی یاد آور شد: مجموعا وضعیت اعتبارات عمرانی ما حدود 16 درصد و بودجه هزینه ای و جاری استان 13 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. چون نسبت رشد استان ما نسبت به میانگین 31 استان زیاد است، انتظار داریم بودجه ما نسبت به میانگین کشور، سال آینده وضعیت بهتری داشته باشد.

بهبودی در ادامه عنوان کرد: این به این معنی نیست که محدودیتی نداریم و در وضعیت بسیار مطلوبی به سر می بریم، بودجه کل کشور امسال انقباضی است و با تلاش هایی که کردیم امیدواریم به نتیجه مناسبی در اثر ارتقا اثر بخشی بودجه استان با همراهی و مدیریت موثر دستگاه های اجرایی حاصل شود.

پروژه های نیمه تمام استان و متروی تبریز در اولویت هستند

وی با اشاره به پروژه های نیمه تمام استان گفت: اولویت بودجه، پروژه های نیمه تمام است و یکی از سیاست های دولت های یازدهم و دوازدهم این بود که پروژه های نیمه تمام را به پایان برسانیم و توصیه می شود به هیچ عنوان تا به اتمام نرسیدن پروژه های نیمه کاره، پروژه جدید دولتی را شروع نکنند مگر اینکه اولویت التزامی داشته باشد. چه در سطح ملی و چه در سطح استانی تمامی اعتبارات در حوزه های ملی، راه و برق و سد آب و کشاورزی صرف شده و با این حال اولویت با پروژه های نیمه تمام است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‎ريزی آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به حمایت مالی دولت از خطوط قطار شهری تبریز اذعان کرد: مترو جز پروژه های ملی است که 50 درصد آن را شهرداری و 50 درصد دیگر را دولت کمک می کند ولی دوره های قبل از سال 92 در شهرداری تبریز، امر تخصیص بودجه به مترو محقق نشد ولی اکنون این بودجه هم از سوی شهرداری و هم از سوی دولت محقق شده و با ترکیب منابع تامین شده و امیدواریم به زودی خط یک را به اتمام برسانیم.