تبریزبیدار
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴:۵۰ شناسه خبر : ۱۰۷۸۲۰۲

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛

تخصیص ۴ میلیارد برای حمایت از تولید فیلم در استان

محرمی گفت: در سال جاری ۴ میلیارد ریال از سوی این اداره کل برای حمایت از تولید فیلم در استان تخصیص یافته است.

به گزارش تبریز بیدار ،محرمی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: در سال جاری ۴ میلیارد ریال از سوی این اداره کل برای حمایت از تولید فیلم در استان تخصیص یافته است.

محرمی با اشاره به موفقیت فیلم پوست در کسب ۲ سیمرغ بلورین سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر افزود: سینمای استان در سال‌های اخیر از لحاظ محتوایی و زیرساختی به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته و مقام آوری سینماگران در جشنواره‌های ملی و جهانی و افزوده شدن ۲۴ سالن به تعداد سینما‌های استان دلیلی بر این مدعاست.

او گفت: ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی برای احداث مجتمع‌ها و پردیس‌های سینمایی، زمینه ساز رونق هنر سینما در آذربایجان شرقی شده است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به استقبال مناسب شهروندان آذربایجان شرقی از سینما‌ها گفت: در سال گذشته ۵۷۶ هزار نفر با پرداخت ۳۲ میلیارد ریال در سینما‌های استان فیلم تماشا کرده اند.

محرمی افزود: امید است سینمای ایران و سینمای آذربایجان با برخورداری از سرمایه‌های انسانی برجسته و حرفه‌ای، راه توسعه و تکامل را با قوت ادامه دهد و در تعامل با جهان سهم خود را در این عرصه ایفا کند.

او با اشاره به اینکه برادران ارک با هنرمندی خود در عرصه ملی خوش درخشیده و هنر این مرز و بوم را بار دیگر در سطح ملی مطرح کردند،گفت: موفقیت بهرام و بهمن ارک و بامداد افشار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر افتخاری برای سینمای آذربایجان است.

برادران ارک سیمرغ بلورین بهترین فیلم بخش هنر و تجربه و بامداد افشار سیمرغ بلورین بهترین آهنگسازی این دوره از جشنواره فیلم فجر را از آن خود کردند.

برادران ارک بعد از ساخت فیلم کوتاه حیوان که موفقیت‌های زیادی در عرصه‌های بین المللی برایشان به ارمغان آورد، اولین فیلم بلند سینمایی خود پوست را به زبان مادری شان (ترکی) ساخته اند.

فیلم حیوان اثری درخشان بود که بدون حتی یک دیالوگ به مسئله‌ای انسانی می‌پرداخت و فیلم پوست نیز در ساختار ظاهری بی شباهت به آن نیست.