تبریزبیدار
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۲۶:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۸۲۰۵

بلاغی خبر داد؛

سرود «ولایت» جهت هم خوانی مردم تبریز در دیدار رهبری تولید شد

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی از تولید سرود «ولایت 98» جهت هم خوانی مردم تبریز در دیدار با مقام معظم رهبری خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سیدمحمد حسین بلاغی با بیان این مطلب اظهار کرد: حوزه هنری آذربایجان شرقی طبق روال سال های گذشته، همزمان با دیدار مردم تبریز با مقام معظم رهبری به مناسبت قیام 29 بهمن سال 1356، جهت تولید و نشر سرود ولایت اقدام کرده است.

وی افزود: پیش از این، فراخوان تولید اشعار دیدار رهبری به شعرای استان ارائه شده بود که در این راستا 34 شعر به دبیرخانه مستقر در حوزه هنری استان ارسال شد؛ در مرحله نخست 12 شعر برگزیده و در نهایت دو شعر با حضور کارشناسان کمیته فرهنگی ادبی دیدار رهبری، به مرحله نهایی راه یافت.

بلاغی همچنین ادامه داد: در نهایت، شعر شاعر انقلابی تبریز، ابراهیم قبله آرباطان انتخاب و توسط گروه بین المللی طارق تبریز آهنگ گذاری شد که این سرود پس از ضبط و تکثیر در میان اقشار مردمی توزیع می شود.

رئیس حوزه هنری استان در خصوص محتوای این سرود ابراز داشت: سرود «ولایت 98» شامل اعلام بیعت مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری، گام دوم انقلاب، شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، وحدت ملی و انتخابات است.

گفتنی است، سرود «ولایت» همه ساله به مناسبت قیام 29 بهمن مردم تبریز در سال 56 به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی، توسط مردم این کلانشهر در دیدار با مقام معظم رهبری همخوانی می شود.