تبریزبیدار
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۲۴:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۷۸۲۲۸

حاشیه نگاری زیارت اولی از یک دیدار؛

دیر شد اما اشک ها نجاتم داد / پیش بسوی به خاک مالیدن پوزه احمق ها

در راه برگشت به تبریز، بند بند جملات حضرت آقا را در ذهنم مرور می کنم و هنوز هم قیافه محبوب پدر امت در نگاهم نقش بسته است و گویی اکنون هم در حسینیه هستم.

سرویس فرهنگی تبریز بیدار / معصومه نعمتی

 دیروز تداعی قیام بیست و نهم بهمن ۱۳۵۶ بود؛ با سرکوب مردم قم که در نوزدهم دی ماه ۵۶، جرقه اعتراضات خیابانی به رژیم را شعله ور کردند، طاغوت خیال می کرد که مسأله تمام شد.

در سکوت مرگ آسای کشور، زیر سرنیزه ارتش شاهنشاهی، ناگهان از گوشه ای دیگر از کشور و کیلومتر ها دور تر بانگ رسایی بلند شد تا نگذارد خون اهالی بلد پاکیزه قم، پایمال گردد و آن شهر، تبریز بود.

دیروز  برای اولین بار من هم به دیدار مقام معظم رهبری رفتم؛ نمی دانم از چه حسی و از کجا بگویم ولی این را خوب می دانم که در حسرت این چند سالی هستم که گذشته و من به دیدار نیامده ام.

با اتوبوس از تبریز به سمت تهران حرکت کردیم و در مسیر راه سرودی را که قرار بود در حسینیه بخوانیم را تمرین کردیم؛ هر ساله، کاروان ها در مسیر کرج به تهران در امامزاده ای به صرف صبحانه مشغول می شدند که به دلیل برف و بوران، اتوبوس ما دیر رسید و صبحانه را در ماشین خوردیم.

در تهران به دلیل کوتاهی راننده که از مسیر خط ویژه حرکت نکرد اتوبوس ما به خیابان جمهوری اسلامی نظر دیر رسید؛ بالاخره بعد از ساعت ها به حسینیه امام خمینی(ره) رسیدیم و از مردم تبریز با شیرینی و شیرکاکائو پذیرایی شد سپس مردم سرود مشخص شده را تمرین کردند و با مداحی حاج مهدی قربانی دل ها منقلب شد.

بعد از تمرین شعار ها و سرود، آقا وارد حسینیه شدند و قلب ها در سینه به شوق دیدن رهبر عزیزمان می تپید که با سرازیر شدن اشک شوق از چشم ها همراه بود.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در مورد عملکردهای بش های مختلف استان توضیحی ارائه نمودند و بعد حضرت آقا سخنرانی خود را آغاز کردند.

 در راه برگشت به تبریز، بند بند جملات حضرت آقا را در ذهنم مرور می کنم و هنوز هم قیافه محبوب پدر امت در نگاهم نقش بسته است و گویی اکنون هم در حسینیه هستم.

حضرت آیت اللّه خامنه ای درباره یاوه گویی های اخیر مقام های آمریکایی درباره ایران و انتخابات فرمودند: «بخشی از اظهارات این احمق های درجه یک برای تأثیرگذاری در انتخابات و با هدف مأیوس کردن مردم از صندوق رأی است اما بخش دیگری از آن ناشی از انفعال است و انفعال آمریکایی ها نتیجه اثرات معکوس ترور سردار سلیمانی بود که در این قضیه رئیس جمهور آمریکا و اطرافیان او منفعل و متوجه شدند که کارشان حساب نشده بود چرا که هم در داخل آمریکا و هم در دنیا به شدت به آنها حمله شد.»

از این صفت حضرت آقا نسبت به آمریکا خوشم آمد؛  «احمق های درجه یک»

خب راست می گویند کسی که بدون فکر و اندیشه کار ناپسندانه ای انجام دهد و سردار بزرگ ایران را، در اوج ناجوانمردی به شهادت برساند که نه تنها ملت بزرگ ایران بلکه اکثریت کشور های دیگر برای دفاع از خون پاکشان به پاخیزند می شود «احمق درجه یک».

امسال هم اولین دیدارم با رهبر انقلاب اسلامی بود و هم اولین انتخاباتی است که می خواهم در آن شرکت کنم.

حضرت آیت اللّه خامنه ای در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی فرمودند: «حضور در انتخابات مجلس وظیفه شرعی، ملی، انقلابی و حق مدنی آحاد مردم است و دو رکن «حضور پر شور» و «انتخاب خوب» مهم است که اگر با حضور حداکثری مردم همراه شود، مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت بخش در برابر توطئه ها و زمینه ساز ایران قوی خواهد بود.»

با توجه به بیانات رهبر انقلاب اسلامی، روز جمعه ملت ایران با انتخاب خوب و حضور پر شور خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت خواهند کرد و با رأی خود آینده کشور خود را، رقم خواهند زد و با حضور پرشور خود به دشمنان اسلام نشان خواهیم داد که هیچ وقت میدان را خالی نمی گذاریم و به صورت یکپارچه برای ایران و انقلابمان تلاش می کنیم.

نظرات

آزادی رباب
IR

خیلی عالی بود .