تبریزبیدار
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۴۶:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۷۸۲۳۵

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:

پیش بینی 3053 شعبه اخذ رای در استان / تذکر به 20 رسانه بدنبال تخلف انتخاباتی

راستگو گفت: تا به امروز 20 سایت و پایگاه خبری و شبکه‌های فضای مجازی و همچنین خود نامزدها و طرفداران آن‌ها 100 مورد تذکر دریافت کرده‌اند.

به گزارش تبریز بیدار ، علیار راستگو ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در استان 796 داوطلب برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده بودندکه 100 نفر انصراف داده و 645 نفر توسط هیئت اجرایی تایید صلاحیت شده اند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی  اظهار داشت:صد نفر قبل از بررسی هیات نظارت استان، ۱۱۵ نفر پیش از بررسی صلاحیت و ۴۰ نفر دیگر تا به امروز انصراف دادند درمجموع 155 نفر از حضور در رقابت‌ها انصراف داده‌اندو 323 نفر تائید صلاحیت نهایی شده‌اند که از این تعدد 37 نفر داوطلبان بانوان هستند.

راستگو همچنین به تعداد واجدین شرایط رای دهی اشاره کرد و گفت:  2 میلیون و 977 هزار و 896 نفر در استان واجد شرایط رأی دادن هستند و از این تعداد 145 هزار و 293 نفر رأی اولی هستند.

وی ادامه داد: تعرفه 6 نفره برای حوزه انتخابی تبریز، آذرشهر و اسکو،  تعرفه 2 نفره برای حوزه انتخابیه میانه و باقی تعرفه‌های حوزه‌های انتخابیه تک نفره خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی  در بخش دیگر از سخنان خود به عدم حضور زنان در انتخابات اشاره کرد و عنوان داشت: در 3 حوزه انتخابیه ملکان، بناب، بستان‌آباد بانوان حضور ندارد، به عبارتی در حوزه انتخابیه بناب هیچ داوطلب خانم ثبت‌نام نکرده بود و در حوزه‌های انتخابیه ملکان و بستان‌آباد نیز هرکدام یک زن نام‌نویسی کرده بود که تائید صلاحیت نشده‌اند.

راستگو در ادامه یاد آور شد: در استان 3 هزار و 53 شعبه پیش‌بینی‌شده است که از این تعداد یک شعبه اختصاص به اقلیت‌های مذهبی داشته و همچنین 62 هزار نفر عوامل دست‌اندرکار در انتخابات حضور خواهند داشت.

وی هچنین به تخلفات انتخاباتی اشاره کرد و ابراز کرد: تا به امروز 20 سایت و پایگاه خبری و شبکه‌های فضای مجازی و همچنین خود نامزدها و طرفداران آن‌ها 100 مورد تذکر دریافت کرده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان اینکه راه های روستایی برای اخذ رای گیری بسته است عنوان کرد: تمام اقدامات به‌منظور بازگشایی راه‌های روستایی تمام تمهیدات انجام‌شده و به‌منظور رساندن صندوق‌های اخذ رأی به دورترین نقاط استان تمهیداتی پیش‌بینی‌شده و در صورت نیاز از بالگردها نیز استفاده خواهد شد.