تبریزبیدار
پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۸۲۵۱

به مدت 10 روز؛

نمایش مسیو تمدید شد

اجرای نمایش مسیو کهبه نمایش برهه ای از زندگی مردمان دوران انقلاب مشروطه در تبریز می پردازد به مدت ده روز تمدید شد.

به گزارش تبریز بیدار ،نمایش «مسیو» به نویسندگی اکبر شریعت و کارگردانی نازیلا ایرانزاد بنام که از ۱۳ بهمن به روی صحنه رفته بود به دلیل استقبال تماشاگران و مخاطبان تئاتر تبریز تمدید شد.

مسیو به نمایش برهه ای از زندگی مردمان دوران انقلاب مشروطه در تبریز می پردازد، روحیه آزادی خواهی، مبارزات، قهرمانی ها و تحول شخصیت ها در گذر زمان از جمله چیزهایی است که اکبر شریعت در نمایشنامه مسیو نگاشته و نازیلا ایرانزاد بنام آن را به روی صحنه برده است.
کربلایی علی مسیو نام یکی از روشنفکران و مبارزان دوران مشروطه است که بسیاری وی را مغز متفکر و تئوریسین مبارزات انجمن غیبی و مشروطه خواهان آذربایجان می دانند.
قصه های موازی که نویسنده در کنار پرداخت به شخصیت مسیو برای مخاطب تعریف می کند در راستا با وامی است که شریعت از مشروطه گرفته است.
این نمایش از همان روز ابتدایی که میزبان اصحاب رسانه و عکاسان خبری تبریز بود تا ۳۰ بهمن مورد استقبال بی نظیر مخاطبان تئاتر در آذربایجان واقع شده است؛ صندلی های پر تمامی اجراهای «مسیو» و درخواست های استقبال شهروندانی که هنوز موفق به تماشای این اثر نشده اند، عوامل این نمایش را بر آن داشت تا ۱۰ روز دیگر این «مسیو» را سرپا و روی صحنه نگاه دارند و مهر تمدید ۱۰ روزه را بر پوستر این نمایش بزنند.
"مسیو" به نویسندگی اکبر شریعت و کارگردانی نازیلا ایرانزاد بنام و تهیه کنندگی بهنام بیرامی از ۱۳ بهمن در پلاتو تئاتر مستقل موسسه بین المللی الف واقع در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز به روی صحنه رفته و این نمایش با تمدید ۱۰ روزه، هر شب از ساعت ۱۹:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر و علاقه مندان به تاریخ مشروطه است.