تبریزبیدار
پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۷۸۲۵۷

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی خبر داد؛

کتابخانه‌های سیار در مناطق زلزله زده‌ی استان

بینش از حضور کتابخانه‌های سیار کانون در مناطق زلزله‌زده خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ،بینش مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی حضور کتابخانه‌های سیار کانون در مناطق زلزله‌زده با همکاری استان های آذربایجان غربی و اردبیل را از اقدامات طرح امداد فرهنگی این کانون عنوان کرد و افزود: در حال حاضر نیز اجرای طرح امداد فرهنگی با راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه‌های مدارس روستائی شهرستان سراب ادامه دارد.

 بینش، با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت ویژه و تخصصی برای مخاطبان کودک و نوجوان در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی، این گروه از مخاطبان را آسیب‌پذیرترین قشر جامعه در مقابل این آسیب‌ها عنوان کرد و گفت: بزرگسالان و متولیان امر باید صدای کودکان باشند و بتوانند مسئولیت محافظت از آنان در مقابل آسیب‌های اجتماعی را به خوبی ایفا کنند.

وی با اشاره به وظایف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان نهاد متولی فعالیت‌های تخصصی برای کودکان و نوجوانان، گفت: آماده‌سازی کودکان و نوجوانان از لحاظ تفکر و نگرش به مسائل و چالش‌های اجتماعی و کسب مهارت‌های زندگی از طریق آموزش‌های غیرمستقیم و تخصصی توسط کانون و اجرای فعالیت‌های فرهنگی هنری و ادبی نقش و تأثیر بسیار مهمی دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برپائی کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی ویژه خانواده‌ها و نوجوانان، اجرای طرح پیک امید در مناطق روستائی، محروم و حاشیه‌نشین از طریق همکاری با دفتر تسهیل‌گری استانداری و کتابخانه‌های سیار شهری و روستائی از جمله برنامه‌های اجرا شده در حوزه پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

بینش با اشاره به اجرای طرح امداد فرهنگی در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی گفت: با اجرای این طرح که در حال حاضر نیز ادامه دارد، بسته‌های فرهنگی شامل لوازم‌ التحریر و نیز اسباب‌بازی‌های فکری در بین کودکان و نوجوان این مناطق توزیع شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به اجرای فعالیت‌های مرتبط با افزایش نشاط اجتماعی اشاره کرد و افزود: مهرواره‌های فرهنگی، هنری و ادبی نظیر مهرواره سرود و جشنواره‌های قصه‌گوئی و هنرهای نمایشی و نیز اجرای طرح های کتابخوانی مانند پویش فصل گرم و عیدانه کتاب و کارگاه‌های مثبت اندیشی از جمله فعالیت‌هائی است که کانون آذربایجان شرقی از ابتدای سال ۹۸ با هدف توسعه نشاط اجتماعی در بین کودکان و نوجوانان اجرا کرده است.

وی به تولید ۱۰ عنوان نمایش عروسکی در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: این نمایش‌ها هم اکنون آماده‌ی اجرا روی صحنه برای تمامی علاقه‌مندان بوده و از ابتدای بهمن ماه در سال سینمای مجتمع کانون تبریز آغاز شده است.

بینش با اشاره به تولید ۱۱ عنوان سرود و مشارکت پرشور نوجوانان در تولید این آثار، گفت: کانون استان برای اجرای این آثار در فعالیت‌ها و برنامه‌های استانی در ملی و بین‌المللی آمادگی دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بر تعامل و همکاری کانون با نهادها و ادارات استانی از جمله آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، بهزیستی، صدا و سیما و بسیج کارمندی تاکید کرد.

وی گفت:برنامه‌هائی که برای سال ۹۹ در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط کانون استان در نظر گرفته شده و به نحو مطلوب اجرا شود.

جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی استان در محل استانداری آذربایجان شرقی تشکیل شد.

نظرات

CA

حرکت فرهنگی بسیار مفیدی هست. امیدواریم همچنان ادامه داشته باشه