تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۷۸۴۳۶

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

چالش بزرگ تراکتور برای بازگشت به مسیر قهرمانی

با این روند نتیجه گیری و شرایط جدول، تراکتور برای رسیدن به قهرمانی دچار چالش بزرگی شده اما فعلاً نمی‌توان این تیم را از لیست مدعیان کسب قهرمانی کنار گذاشت و باید منتظر هفته های آینده ماند.

سرویس ورزشی تبریز بیدار 

کار تیم تراکتور  برای قهرمانی در لیگ برتر فوتبال کشور کمی سخت شده است. سرخ پوشان تبریز به فاصله ۹ هفته مانده تا پایان فصل ۱۰ امتیاز از صدرنشین عقب هستند و منتظر اتفاقات پیچیده هستند تا بتوانند به صدر برسند. معادلاتی که تراکتور را به قهرمانی می‌رساند، کمی سخت شده به خصوص که این روزها تیم ساکت الهامی روند امتیاز گیری مناسبی ندارد که موجب شده دغدغه هواداران پرشور تیم چند برابر می‌شود.

بعد از کسب نتایج ضعیف و جدایی مصطفی دنیزلی از تیم،  ساکت الهامی از راه رسید و در ۴ بازی باقی‌مانده تا نیم‌فصل اول ۴ پیروزی پیاپی کسب کرد تا تراکتور  به صف مدعیان اصلی قهرمانی بازگردد. این شرایط، دل هواداران را نسبت به کسب قهرمانی در این فصل گرم کرد هر چند پرسپولیس و سپاهان نیز  به سرعت به سمت صدر می‌تاختند. در نیم‌فصل دوم تراکتور تا به حال ۵ دیدار دیگر برگزار کرده که حاصل آن ۲ برد، یک تساوی و ۲ شکست است و این نتایج برای یک مدعی قهرمانی اصلا راضی کننده نیست.

تراکتور با هواداران پرشور خود و با داشتن ستاره هایی چون محمدرشید مظاهری، محمدرضا خانزاده، احسان حاج صفی، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، ایمان سلیمی، اکبر ایمانی، رضا اسدی، ساسان انصاری، میلاد فخرالدینی و... پتانسیل بالایی برای رسیدن به قهرمانی لیگ  دارد اما این روزها شرایط دلخواه تراکتوری ها نیست. 

تراکتور با وجود داشتن بازیکنان نامدار در داخل زمین اما نیمکت چندان قوی ندارد و برخی بازیکنان ذخیره‌ این تیم تجربه آنچنانی ندارند و حتی  دو بازیکن خارجی جدید تیم یعنی اوکاچا حمزاوی و جفرسون یوری هم نتوانسته‌اند کمک شایانی به تیم کنند.

 تیمی که خارج از خانه تسلیم است

از دست دادن نتایج بازی‌های خارج از خانه یکی از مشکلات گریبانگیر این روزهای تیم ساکت الهامی است. تراکتور در نیم‌فصل دوم مقابل پرسپولیس در تهران با حساب ۲- صفر بازنده شد. سپس در سیرجان مقابل گل‌گهر با گل دقایق پایانی به تساوی رسید و در هفته بیستم و یکم نیز برابر پارس جنوبی در ورزشگاه خالی از تماشاگر تختی شهر جم، دست‌ها را به علامت تسلیم، بالای سر برد.

با این روند نتیجه گیری و شرایط جدول، تراکتور برای رسیدن به قهرمانی دچار چالش بزرگی شده اما فعلاً نمی‌توان این تیم را از لیست مدعیان کسب قهرمانی کنار گذاشت و باید منتظر هفته های آینده ماند.

با شیوع ویروس کرونا بازی های لیگ برتر فوتبال کشور هم به تعویق افتاده و شاید این تعطیلی اجباری باعث شود تا تراکتوری ها ریکاوری شده و به شرایط ایده آل برگردند.