تبریزبیدار
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۷۸۴۹۱

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

هیات‌های مجازی تسکین‌بخش محبّان اهل‌بیت(ع)

برگزاری هیئت‌های مجازی، فرصتی را به وجود می‌آورد تا هیئت‌های مذهبی، فعالیت‌های جدیدی را در بستر رسانه‌ تجربه کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، این روزها که شیوع ویروس کرونا همه را خانه‌نشین کرده است، برخی هیئت‌های مذهبی تبریز با برنامه‌های زنده اینستاگرامی تلاش می‌کنند تا محبان اهل بیت(ع) را از حضور در هیئت بهره‌مند کنند.

برخی هیات های مذهبی و مداحان تبریزی برای شام شهادت حضرت زینب(س) برنامه زنده اینستاگرامی راه‌ انداخته اند.

مهدی قربانی مداح هیات انصار الحسین(ع) شب گذشته بمناسبت رحلت شهادت گونه عقیله العرب(ع) در جوار مزار شهدای مدافع حرم در وادی رحمت تبریز با همان گرما و حرارت همیشگی بصورت زنده در اینستاگرام به روضه خوانی پرداخت که با استقبال خوبی نیز روبرو شده بود.

همچنین هیات های مختلف تبریزی که در مناسبت های مختلف با شرکت جمعیتی زیاد برگزار می‌شد، این روزها به‌صورت «مجازی» و در حسینیه‌های «خانگی» برگزار می شود.

مهدی محرمی و نیما شکوهی از جمله مداحانی تبریزی هستند که امشب برای شام غریبان حضرت زینب(س)  بدون مستمع در مقابل دوربین‌ها قرار خواهند گرفت تا روضه‌های خانگی را تداعی کنند و با اجرای زنده از طریق صفحه اینستاگرامی خود تلاش می کنند ساعات متفاوتی را برای دنبال‌کنندگان خود رقم بزنند.

مهدی لیثی هم امشب با اجرای زنده خود به قافله اینستاگرامی‌ها می پیوندد.

اغلب مداحان با دعوت از مخاطبان خود برای نشستن پای روضه خانگی در لایوهای اینستاگرمی، سعی در مجاب کردن مردم برای ماندن در خانه،  به کنترل شیوع بیماری کرونا کمک کنند.

لایو اینستاگرام مداحان البته فقط برای نمایش اجرای مداحان نیست، بلکه برخی منبری‌ها و وعاظ نیز در شب های گذشته برنامه زنده تلاش کردند تا از فضای مجازی برای انتقال پیام های معارفی استفاده کنند.

در فضای ملتهب این روزها، حسینیه‌های خانگی امر مبارکی است و می‌تواند برای بخشی از جامعه و خانواده‌های مذهبی تسکین‌بخش باشد. این تنوع برای دنبال‌کنندگان صفحات اینستاگرامی، فرصتی را به وجود می‌آورد تا هیئت‌های مذهبی، فعالیت‌های جدیدی را در بستر رسانه‌ای خود تجربه کنند.