تبریزبیدار
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۵۱:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۷۸۵۶۳

اختصاصی تبریزبیدار / کرونا و بیرون زدن دم خروس منفعت طلبی؛

وقتی ادعای خدمت و کار خیر مسئولان مالک بیمارستان های خصوصی رنگ می بازد

درخواست ها از طرف دستگاه های مسئول برای استفاده از بیمارستان خصوصی متعلق به یکی از مسئولان ارشد شهری برای قرنطیه مبتلایان به کرونا در صورت تکمیل ظرفیت مراکز دولتی اجابت نشده است.

به گزارش تبریز بیدار ، نزدیک به یک ماه است که در تبریز نیز همانند سراسر کشور اغلب ظرفیت بهداشت و درمان درگیر مبارزه با ویروس کرونا است و بیماران مبتلای زیادی در بیمارستان های امام رضا(ع) و سینا بستری شده و قرنطینه هستند.

اما بیمارستان های خصوصی هیچ نقشی در این امر برعهده نگرفته اند.

جالب است که چند تن از مسئولین شهر و استان مان جز مالکان و سهامداران بیمارستان های خصوصی هستند و با این توجیه که خدمات درمانی مطلوبی را با تجهیز بیمارستان هایشان به امکانات روز به مردم ارائه می دهند؛ درآمدهای کلانی را کسب می کنند.

مجمع خیرین سلامت استان نیز با حضور چنین افرادی خود را یار و یاور شبکه بهداشت و درمان معرفی می کند.

در همین بحبوحه عجیب است که درخواست ها از طرف دستگاه های مسئول برای استفاده از بیمارستان خصوصی متعلق به یکی از مسئولان ارشد شهری برای قرنطیه مبتلایان به کرونا در صورت تکمیل ظرفیت مراکز دولتی اجابت نشده است.

گویا منافع مالی اهمیت بیشتری از جان تعداد پرشمار مردم برای ایشان دارد و در روزهایی که سالن های ورزشی هم با تجهیز شدن به تخت بیمارستانی، تبدیل به نقاهتگاه درمانی برای بیماران کرونایی می شوند؛ ادعاهای خدمت به مردم و کار خیر رنگ باخته و روحیه منفعت طلبی علنی می شود.


نظرات

علی
IR

وقتی علم پزشکی وسیله ای برای در آمد زایی و ثروت اندوزی باشد انتضاری بیش از این نباید داشت . فقط باید فرصتی پیش بیاید تا چهره واقعی و پشت پرده این افراد مشخص شود . البته نباید غفلت و گاها سیاست غلط نظام حاکم را نادیده گرفت که باعث ظهور و فرصت این چنین افرادی میشود . خاطر مان است که در موضوع بیمه سلامت اینگونه پزشکان چگونه با کمک وزارت بهداشت صندوق های بیمه تکمیلی و دولت را چپاول کردند و بنده خودم شاهد هستم که چگونه بیماران بد حال و رو به موت را چگونه از بیمارستانهای دولتی به بیمارستانهای خصوصی انتقال میدادند تا هر چه بیشتر از بیمه تکمیلی بیمار استفاده کنند

IR

پس به دروغ بودن خبر خودتون پي بردين كه نظرات صحيح انتشار نميدين

احد
GB

اگه خبرتون درسته نام بیمارستانم بگین.وگرنه شماهم در مرگ مردم شریکید