تبریزبیدار
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۸:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۷۸۷۰۰

میر تاج الدینی مطرح کرد؛

جهش تولید در کشور نیازمند گفتمان‌سازی است

منتخب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس یازدهم گفت: ‌برای حمایت و جهش تولید در کشور، گفتمان‌سازی ‌در جامعه لازم است.

به گزارش تبریز بیدار ،حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی روز شنبه در این خصوص اظهار کرد: البته تمام مجموعه های فعال کشور در جامعه باید دست در دست هم دهند، ‌ دولت، مجلس و قوه قضاییه ‌ هر سه رکن نظام می‌توانند در تحقق جهش تولید موثر واقع شوند. 

وی افزود: توجه به ارزش کارهای تولیدی ‌و ایجاد رغبت در این کار در قالب گفتمان سازی ممکن است.

وی یادآوری کرد: شناسایی موانع تولید و رفع آن نیز از مهم‌ترین اقداماتی است که باید انجام شود.

منتخب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس یازدهم ادامه داد: شناسایی موانع کسب و کار و به عبارت دیگر روان‌سازی محیط کسب و کار نیز از نکاتی است که برای جهش تولید باید مورد توجه واقع شود.

وی اظهار داشت: از تمام مراحل اخذ مجوز تا مرحله تولید بسیار طولانی ‌و بغرنج است که باید تسهیل سازی شده و بروکراسی از بین برود.

 وی اضافه کرد: حمایت‌های سرمایه ‌ای و به دنبال آن حمایت های سیستم بانکی باید روان و اصلاح شود از جمله در ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و صاحبان صنایع و تولیدکنندگان حمایت واقعی صورت گیرد.

حجت الاسلام میر تاج الدینی افزود: دولت باید یک سری تسهیلات اشتغالزایی به واحدهای تولیدی اختصاص دهد.

وی خاطر نشان کرد: به واحدهای تولیدی موجود نیز باید به لحاظ سرمایه در گردش حمایت‌های لازم انجام شود.

منتخب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه دولت و مجلس باید سریع تصمیمات لازم را در خصوص جهش تولید اتخاذ کنند، گفت: ‌٢ هزار واحد تولیدی معوقات بانکی دارند که دچار مشکل شدند و برخی نیز با ظرفیت کامل کار نمی کنند.

وی افزود: کمک به همین واحدهای تولیدی و صنعتی و از طرفی فعال سازی ظرفیت های راکد یاد شده خود می‌تواند موجب جهش تولید در کشور شود.

حجت الاسلام و المسلمین میرتاج الدینی همچنین با بیان اینکه بیمه کارگران هم یکی از مسائلی است که می‌تواند به ‌جهش تولید کمک کند، گفت: حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی که نمی توانند بیمه کارگران شان را بپردازند می تواند عامل ایجاد اشتغال، تولید و جهش در تولید شود.

 وی ادامه داد: دولت باید برای پرداخت بیمه ‌کارگران این واحدهای تولیدی مساعدت کند.

 وی یادآوری کرد:  اصناف، صنوف فنی و تولیدی که ‌جزو واحدهای کوچک محسوب می شوند و دولت به پرداخت حق بیمه ٥ کارگر کمک می کند باید افزایش یافته حداقل ٢ برابر افزایش یابد.

حجت الاسلام میرتاج الدینی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان از دیگر عواملی دانست که می‌تواند در جهش تولید مفید واقع شود و افزود: ‌ حمایت از این نوع شرکت های دانش بنیان می تواند فرصت‌های شغلی فراوان ایجاد کند.

وی اظهار کرد: برای راه اندازی واحدهای تولیدی، صنعتی و دانش بنیان سرمایه لازم است که اگر زمینه آن فراهم شود شعار سال محقق می شود ‌ از طرف دیگر امکان دور زدن تحریم‌ها نیز به وجود خواهد آمد.

وی تاکید کرد: با این شرایط می توانیم ‌ تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و کارشناسان و متخصصان داخلی نیز با مهندسی معکوس و با تکیه به دانش داخلی بتوانند محصولاتی را تولید کنند که بتوان به توان داخلی تکیه کرد.