تبریزبیدار
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۸۷۱۱

آنچه در جلسه ویدئوکنفرانسی شورای شهر تبریز گذشت؛

بررسی امکان کمک به مشاغل آسیب دیده ناشی از بحران ویروس کرونا

اولین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز در سال جدید با حضور اعضای شورا و شهردار تبریز به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، اولین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز در سال جدید با حضور اعضای شورا و شهردار تبریز به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد.

مطابق با  مفاد ماده ۳ آیین کار شورای اسلامی کلانشهر تبریز، جلسات شورا و کمیسیون های آن در شرایط غیرعادی و بحران می تواند به صورت مجازی و با استفاده از امکانات در دسترس تشکیل شود.

در این جلسه به استثنا کریم صادق زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز که به علت ابتلا به بیماری در بیمارستان بستری است، تمامی اعضا شورای شهر تبریز حضور داشتند.

در این جلسه، تدفین متوفیان ناشی از ویروس کرونا بر اساس تعرفه مصوب، تأمین کسری درآمدهای سازمان های شهرداری از طریق سازمان مرکزی شهرداری تبریز، لزوم رعایت موارد بهداشتی توسط سبزبانان و پاکبانان جهت ادامه فعالیت در فضای سبز، اعلام آمادگی کشتارگاه تبریز جهت توزیع و پخش نذورات شهروندان بصورت بهداشتی تحت کمپین رحمت، لزوم گرامیداشت یاد آتش پاد محمد قلی‌زاده مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و نامگذاری خیابان یا مکانی به نام آتش‌پاد شهید قلی‌زاده، بررسی امکان کمک به مشاغل آسیب دیده ناشی از بحران ویروس کرونا با استفاده از موارد قانونی با همکاری اتاق بازرگانی و صنعت و خیرین شهر، رعایت حال شهروندان در خصوص مطالبات سررسید شده شهرداری و پیگیری سازمان آمار و فناوری اطلاعات در خصوص راه‌اندازی سیستم وب‌کنفرانس بررسی شد.

همچنین  در ادامه مقرر شد جلسات شورای اسلامی شهر تبریز تا اطلاع ثانوی بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شود.