تبریزبیدار
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۲۵:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۹۳۳۴

در گفتگو با شهردار کلانشهر تبریز مطرح شد؛

دستگاه قضایی جزئیات علت بازداشت مدیر شهرداری را اعلام نکرده

شهین باهر به تبریزبیدار گفت: تا زمانی که قانون اجازه دهد، معاونت فرهنگی در چارت سازمانی شهرداری تبریز باقی خواهد ماند.

ایرج شهین باهر  در گفتگو با تبریزبیدار در رابطه با بازداشت شهردار منطقه 1 تبریز اظهار داشت: ما نیز مثل شما منتظر دانستن جزئیات هستیم و البته موضوع را از مراجع قضایی پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تا به امروز جزئیات اتهام این مدیر شهرداری اعلام نشده، افزود: ما در جریان اتهامات وارده، نیستیم اما پیگیر موضوع از تشکیلات قضایی هستیم و اگر به جمع‌بندی نهایی رسیدیم حتماً اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

پیگیر علت بازداشت هستیم

شهردار کلانشهر تبریز در خصوص مدیریت امورات مربوط به شهرداری منطقه 1 نیز عنوان کرد: فعلاً در حال حاضر امورات مربوط به این منطقه توسط معاون شهردار منطقه یک انجام می‌گیرد و ما پیگیر موضوع هستیم.

وی خاطرنشان کرد: آقای پاک‌نهاد نیروی ما است و ما باید پیگیر موضوع باشیم اما چون نتیجه هنوز مشخص نیست و دستگاه قضایی هم تا مشخص نشدن نتیجه، جزئیات را اعلام نمی‌کند.

تبدیل وضعیت نیروها تحت الشعاع کرونا

شهین باهر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تکلیف تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری چه زمانی مشخص خواهد شد، اظهار داشت: بحث تبدیل وضعیت‌ها در اختیار شهرداری و شورای شهر نیست، این موضوع از طریق وزارت کشور ابلاغ می‌شود و حتی در صورت ابلاغ از طرف وزارت کشور نیز یک موضوع کشوری است و مربوط به شهر و شهرداری یک شهر نیست، اما چون معاونت عمرانی وزارت کشور به‌طور مستقیم درگیر موضوع کرونا است، مقداری تعلل ایجاد شده اما به‌محض ابلاغ، اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

در صورت تخریب آسفالت معابر، ریالی به پیمانکار نخواهیم داد

شهردار کلانشهر تبریز در پاسخ به سوال دیگری در خصوص کیفیت آسفالت معابر ابراز کرد: با توجه به اینکه کارخانه آسفالت داریم تمام سعی‌مان بر این است که کیفیت آسفالت را بالا ببریم اما موضوع اصلی این است که در سال‌های گذشته ما پنج سانتی متر آسفالت می‌ریختیم اما اکنون این‌طور نیست، بطور مثال در خیابان شهید شفیع‌زاده و 42 متری و یا حتی در 17 شهریور، بیش از یک متر آسفالت برداشته‌ایم و دوباره آسفالت‌ریزی کرده‌ایم یعنی در واقع دوباره خیابان احداث کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: از مردم می‌خواهیم ضمن اینکه تحمل انجام این پروژه‌ها را داشته باشند به این موضوع نیز توجه کنند که ما چه مقدار هزینه خرج آسفالت کرده‌ایم و البته مطمئن باشند با این حجم و کیفیت آسفالت ریزی، در سال‌های آینده کمترین میزان تخریب آسفالت را خواهیم داشت.

شهردار تبریز با بیان اینکه کیفیت آسفالت به چندین مورد بستگی دارد که در صورت عدم تامین یکی از شرایط با مشکل مواجه می‌شود، تاکید کرد: یکی از موارد مهم، کیفیت و استاندارد بودن نوع قیر به کار برده شده در آسفالت است به طوری که امروز تهیه قیر استاندارد بسیار دشوار است و تمامی مشکلاتی که اکنون در بسیاری از آسفالت‌ها مشاهده می‌شود، مربوط به این است که ما در آن پروژه‌ها قیر را از کارخانجات دیگر تهیه کرده‌ایم و پیمانکار را موظف و مجبور کردیم که دوباره آسفالت ریخته و این ایرادات را رفع کند.

وی با اشاره به اخذ تضمین از همه پیمانکاران، گفت: در قرارداد قید کرده‌ایم که اگر زودتر از موعد مقرر آسفالت خراب شود، پیمانکاران موظف هستند تا همه ایرادات را رفع کنند، بطوری که اگر زودتر از ۲ سال آسفالت خراب شود شهرداری حتی یک ریال هم بابت بازسازی و تعمیر پرداخت می‌کند و پیمانکار موظف است ایراد را رفع کند.

معاونت فرهنگی از چارت حذف نمی شود

شهین باهر در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حذف معاونت فرهنگی از چارت سازمانی شهرداری صحت دارد یا خیر، عنوان کرد: تاکنون در چند کلانشهر کشور و از جمله تبریز معاون فرهنگی از چارت شهرداری خارج نشده  و تا به امروز جمع‌بندی این است‌که موضوعات فرهنگی بسیار ضروریت دارد حتی در بسیاری از موارد ضروری‌تر از مسایل عمرانی است و تا زمانی که مسائل فرهنگی حل نشود مسائل عمرانی اهمیت چندانی نخواهد داشت.

وی در پایان اظهار داشت: تا زمانی که قانون اجازه دهد، معاونت فرهنگی در چارت سازمانی شهرداری تبریز باقی خواهد ماند.