تبریزبیدار
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۷۹۶۳۸

در گفتگوی تفصیلی تبریزبیدار با منتخب مجلس یازدهم مطرح شد؛

متفکرآزاد: رای آوردن خود را مدیون کسی نیستم / بهتر است یکی از نمایندگان تبریز کاندیدای نائب رئیسی شود

منتخب جوان مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو با حضور در تحریریه تبریزبیدار پاسخگوی سوالاتی پیرامون اولویت های خانه ملت شد.

سرویس سیاسی تبریز بیدار 

مجلس یازدهم شورای اسلامی فردا با حضور منتخبین مردم بطور رسمی آغاز به کار خواهد کرد و خانه ملت با حضور وکلای مردم کار قانون گذاری را انجام خواهد داد.

بی شک در روز نخست مجلس یازدهم مساله تاثیرگذار انتخابات هیات رئیسه خواهد بود و قوه مقننه بعد از 12 سال ریاست علی لاریجانی، رئیس جدید خود را خواهد شناخت.

روح الله متفکرآزاد منتخب جوان حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو در فاصله دو روز مانده به زنگ آغاز مجلس جدید، با حضور در تحریریه تبریزبیدار پاسخگوی سوالاتی در خصوص اولویت های قوه مقننه در دوره جدید بود.

مشروح این گفتگو بشرح ذیل می باشد: 

مردم حوصله دعوای سیاسی دولت و مجلس را ندارند

تبریزبیدار: آغاز به کار مجلس یازدهم با سال آخر دولت دوازدهم مصادف شده است، به نظر شما مقابله این مجلس با دولت روحانی چگونه خواهد بود؟

مجلس متشکل از نمایندگان مختلف است، 290 دیدگاه در مورد دولت و عملکرد آن در مجلس وجود دارد، برخی معتقد هستند لوکوموتیو دولت بخوبی اداره نمی شود و برخی دیگر معتقد هستند دولت نیازمند بازخواست است.

Image title

اکثر نمایندگان معتقد هستنتد مردم حوصله دعوای سیاسی ندارند و نمایندگان باید برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

برداشتم این است که مجلس یازدهم برای تسهیل امورات و رفع مشکلات کشور وقت خواهد گذاشت و تمرکز روی مشکلات مردم است نه حاشیه ها.

تبریزبیدار: عملکرد مجلس دهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

مجلس دهم یک پیکره نبود و انواع تفکر در آن وجود داشت، باید از نمایندگان تلاشگر تشکر کرد و برخی نمایندگان دیگر نیز قابل انتقاد بودند.

منتخبین مردم در مجلس یازدهم برای مبارزه با فساد باید با پرهیز از شعار، پای کار بیایند و بنده همان شیوه فسادستیزی خود را ادامه خواهم داد.

تبریزبیدار: تمایل دارید در کدام کمیسیون تخصصی مجلس یازدهم حضور داشته باشید؟

در مجلس یازدهم برخلاف مجالس قبلی، برای عضویت در کمیسیون ها امتیاز بندی بر اساس سوابق، تحصیلات و... گذاشته اند، هر چند موافق اصل امتیازبندی هستم اما برخی شرایط آن از جمله داشتن اولویت برای افراد با سابقه نمایندگی قابل نقد است.


Image title

در انتخابات هیات رئیسه به برنامه رای می دهم نه نفر

تبریزبیدار: با توجه به تعدد نفرات برای کرسی ریاست مجلس یازدهم(آقایان قالیباف، میرسلیم و حاجی بایایی)، فضای انتخاب رئیس مجلس یازدهم را چگونه می بینید و رای شما به چه کسی است؟

منتظر هستم تا روز سه شنبه و چهارشنبه برنامه کاندیداهای ریاست مجلس را بشنوم و رای دهم، اولویت من برای انتخاب رئیس مجلس  برنامه افراد است و به فردی رای می دهم که به قاعده های من نزدیک باشد و فعلا تصمیمی در این باره نگرفته ام.

برای جلوگیری از پخش آرا، بهتر است یکی از نمایندگان تبریز کاندیدای نائب رئیسی شود

تبریزبیدار: شنیده شده از حوزه انتخابیه تبریز سه نفر(آقایان تاج الدینی، فرهنگی و منادی) برای نائب رئیسی کاندیدا می شوند، آیا نمی شود روی یک نفر به وحدت رسید تا شانس بالای رای آوری داشته باشد؟

حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو مهره های خوبی دارد که سابقه نمایندگی در مجلس دارند و در تراز بالا هستند که از این حیث نقطه مثبت تلقی می شود اما بهتر است احتیاط شود تا آرا پخش نشود.

اگر مجلس دهم به اندازه این 2 ماه کار می کرد، موفق بود! / اقتصاد و اشتغال اولویت مجلس یازدهم

تبریزبیدار: اولویت های مجلس یازدهم را در چه موضوعاتی می بینید؟

مجلس دهم در 2 ماه پایانی به قدری مصوبه داشت که اگر در 4 سال اینگونه کار می کرد، موفق بود و انتقاد نمی شد. لذا پیگیری این مصوبات یکی از اولویت های مجلس یازدهم است.

مساله تولید و اشتغال باید در اولویت مجلس یازدهم باشد چرا که مردم در فشار هستند و کرونا هم این فشار را تشدید کرد. توفیق اقتصادی این مجلس باید بر سایر اولویت ها بچربد.

Image title

ورود دیرهنگام روحانی به بحران کرونا، مدت زمان غافلگیری دولت را افزایش داد

تبریزبیدار: عملکرد دولت را در کنترل بیماری کرونا چگونه می بینید و نقش مجلس یازدهم برای مقابله با کرونا چه خواهد بود؟

دولت مثل همه کشورها در ابتدا در مواجهه با این بیماری غافل گیر شد، ورود دیرهنگام رئیس جمهور به موضوع، زمان این غافل گیری را زیاد کرد. میدان ندادن به استانداران و ائمه جمعه در مقابله با کرونا، انتقادات زیادی را علیه دولت به وجود آورد اما کادر درمانی زحمات زیادی را کشیده است.

مردم ایران مدل موفق مدیریت بحران کرونا را به دنیا عرضه کردند

حضور مردم، سپاه، بسیج، ارتش و ناجا در صحنه بسیار چشمگیر بود و ما مدل مدیریت بحران را به دنیا عرضه کردیم. در فرهنگ اصیل ایرانی خانواده نقش اساسی دارد بطوری که در بحران کرونا هر کس از بیمار خود در خانه مراقبت می کرد اما در غرب چنین فرهنگی وجود ندارد و بیماران در خیابان ها رها می شدند، از طرفی حضور مردم در رزمایش مواسات و اهدای بسته های معیشتی به آسیب دیدگان بسیار چشمگیر بود. اینکه تاکید می شد که کمک رسانی به نیازمندان بصورت جمعی باشد بخاطر توسعه فرهنگ رزمایش و عرضه این فرهنگ به دنیا بود.

تا به فساد کسی یقین نکنم، ورود نمی کنم!

تبریزبیدار: با توجه به اینکه یکی از معیارهای سنجش مسئولین، میزان تقابل و مبارزه آنها با فساد است، شما در کسوت نمایندگی با مفاسد گوناگون چگونه تقابلی خواهید داشت؟

قدم اول برای مقابله با فساد آلوده نشدن خود فرد و مراقبت کردن است، من تاکنون هرجا شائبه ای بوده قدم نگذاشتم، تا اینجا موفق بوده ام و با کسی عقد اخوت ندارم. در رای آوردن خود به جز لطف خدا، بسترسازی رهبر انقلاب برای حضور جوانان و عنایت مردم، به کسی مدیون نیستم.

در مقابله با فساد تا زمانی که علم و یقین نداشته باشم، ورود نمی کنم اما اگر یقین کنم، فساد خط قرمز من خواهد بود.


گفتگو و تنظیم: تحریریه تبریزبیدار

نظرات

IR

پس شما خودتان را مدیون آنهایی که وارد لیست کردند نمی دانید در عین حضور افرادی با سابقه تر و کار آمد تر و با تجربه تر از جنابعالی

ضیایی
IR

شما اول از همه مدیون مردم و بنده بعنوان یکی از مردم هستین که با اعتماد به بخشی از لیست اصولگرایان به شما رای دادیم و دیدین که هرکسی در لیست نبود رای قابل توجهی هم نیاورد. در مورد بخش دوم تیتر هم واقعا مجلسی که قرار باشد تاج الدینی در آن بشود نائب رئیس، چیزی جز شکست و بی اعتباری و از چشم مردم افتادن وجود نخواهد داشت. واقعا پزشکیان کجا و تاج الدینی کجا؟ مشکل از همین زد و بندهای شما سیاسیون و لابی هایتان است که مشکلات کشور حل نمیشود. علی برکت الله امیدوارم ریاست جمهوری بعدی را این مجلس بر باد ندهد با چیزی که دارم میبینم

IR

شما که پزشکیان را بهتر از سید می دانید چرا پس به لیست اصولگرا ها رای دادید؟؟ هر چند به عقیده خودم جفتشان تحفه ای نبودند ولی خوب باز هم دکتر بر سید می چربد