تبریزبیدار
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۷۹۶۷۲

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد

سه اخطار کتبی و ۱۰ تذکر به تاسیسات گردشگری آذربایجان شرقی

حمزه زاده از انجام ۲۵۰ مورد بازدید نظارتی به منظور بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تاسیسات گردشگری استان خبر داد و به صدور سه مورد اخطار کتبی و ۱۰ مورد تذکر طی هفته اخیر اشاره کرد.

به گزارش تبریز بیدار ،احمد حمزه زاده با اشاره به این‌که فعالیت تمام تاسیسات گردشگری استان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پس از دو ماه آغاز شده است، ادامه داد: با توجه به لزوم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در جامعه، رعایت تمام موازین ارائه شده در دستور کار فعالیت تاسیسات گردشگری استان قرار گرفته و این اداره کل به صورت مستمر در حال نظارت بر اجرای ضوابط ارائه شدت است.

وی افزود: به دنبال دستور العمل‌ها و ضوابط تعیین شده توسط وزارت بهداشت و ابلاغ آن توسط وزارت میراث فرهنگی کشور به تمامی تاسیسات و واحدهای گردشگری طی یک هفته گذشته، ۲۵۰ مورد بازدید نظارتی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی از تاسیسات گردشگری به عمل آمده است.

وی با اشاره به این‌که در پروتکل‌های ابلاغ شده مواردی نظیر کنترل قیمت‌ها، مناسب سازی محیط در واحدها و تجهیز مناسب واحدهای گردشگری با تجهیزات بهداشتی مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار کرد: خوشبختانه از زمان آغاز مجدد فعالیت تاسیسات گردشگری تمامی واحدهای استان با ارگان‌های ناظر و تشکل‌های حرفه‌ای همکاری‌های لازم را داشته و ارائه خدمات همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

حمزه‌زاده در خاتمه گفت: تمام تاسیسات و واحدهای گردشگری آذربایجان شرقی از پنجم خرداد ماه سال‌جاری به‌صورت فعال با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حال ارائه خدمات به متقاضیان هستند.