تبریزبیدار
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۲:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۱۴

بازسازی بقیع خواسته جهان اسلام؛

یوم الهدم سندی است از مظلومیتی به وسعت تاریخ

بازسازی بقیع باید خواسته جهان اسلام بشود همان گونه که آرمان آزادسازی قدس، از دام نیرنگ‌بازان مرتجع عرب باید رها شود.

سرویس فرهنگی تبریز بیدار ،

از صفای ضریح دم نزنید حرفی از بیرق و علم نزنید گریه های بلند ممنوع است

روضه كه هیچ سینه هم نزنید كربلا رفته ها كنار بقیع حرفی از صحن و از حرم نزنید

كاش درهای صحن وا بشود شوق در سینه ها به پا بشود كاش با دست حضرت مهدی

این حرم نیز با صفا بشود كاش با نغمه حسین حسین این حرم مثل كربلا بشود


بازسازی بقیع خواسته جهان اسلام

با گذشت نزدیک به یک قرن از این حادثه، به خوبی روشن می‌شود که تلفیق تحجر و خشک مذهبی با استعمار و استکبار و بازآفرینی و گماشتن حکومت‌های وابسته با ترویج وهابیت در میان اهل سنت و بهائیت در میان شیعیان، چگونه با زبردستی و نیرنگ صورت گرفته است که هنوز منطقه غرب آسیا درگیر آن است.

«یوم الهدم» و فاجعه بقیع سندی است از مظلومیت اسلام چه آن زمان که ساختمانش را با خاک یکسان کردند و چه امروز که اندیشه ناب اسلامی را با داعشی مسلکی خدشه‌دار کرده‌اند.

تخريب اين قبرستان تنها محدود به دشمنی با شيعه نبوده است چرا كه قبلاً اين گنبدها و بارگاه‌ها توسط اهل سنت ساخته شده و مورد احترام همه مسلمانان اعم از شيعه و سنی بود، اما طيفی از وهابيت كه در سال ۱۳۴۴ هجری قمری در حجاز به قدرت رسيدند، به دليل داشتن افكار سلفی‌گری، به تخريب اين اماكن مورد احترام شيعه و سنی اقدام كردند.

وهابیت به غیر از تسطیح بقیع، بیش از چهل مسجد را که نام و یادی از پیامبر، اهل بیت عصمت و صحابی گرانقدر ایشان داشت و دیگر مکان‌های مقدس را نیز تخریب کردند.

این تخریب ها یک تخریب مادی نیست بلکه تخریب فکری است که ارتباط مردم با دین قطع شود. با این پروژه قرار است ارتباط مردم با امام تخریب شود و اکنون هم ادامه دارد، یک بار با تیشه، کلنگ و ابزار ساختمانی خراب می‌کنند و یک بار با القاء شبهات، عظمت و شکوهی که در ذهن شیعیان و اهل سنت است را تخریب می‌کنند که اکنون نیز این تخریب ادامه دارد.

امروز کشتار هزاران هزار مسلمان به جرم شرک و کفر به دست مدعیان اسلام، فتنه و مصیبتی است که بذر آن را یک قرن پیش در حجاز کاشتند و آبیاری کردند!

بازسازی بقیع باید خواسته جهان اسلام بشود همان گونه که آرمان آزادسازی قدس، از دام نیرنگ‌بازان مرتجع عرب باید رها شود.