تبریزبیدار
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۳۱

کارشناس مسایل سیاسی در گفتگو با تبریزبیدار:

جوان پور: مقاومت، رکن اصلی انقلاب امام خمینی(ره) / با درایت رهبر انقلاب، وسعت انقلاب امام(ره) به دنیا صادر شد

جوان پور در گفتگو با تبریزبیدار تاکید کرد: در منطق امام خمینی(ره) مقاومت پایه و اساس انقلاب بود.

عزیز جوانپور کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با تبریز بیدار در آستانه رحلت بزرگ مرد تاریخ امام خمینی(ره)، پایه و اساس حرکت امام  در دوران انقلاب را مقاومت دانست و اظهار داشت: حضرت امام (ره) در  استراتژی خودشان در انقلاب اسلامی ایران، و آغازش که به سال 42 بر می گردد از همان اول نگاهشان ایستادگی در مقابل قدرت های بزرگ و ایستادگی در مقابل ظلم و استبداد بود یعنی معتقد به این بود که اگر ما در مقابل ظلم و استبداد ایستادگی و مقاومت کنیم نتیجه خواهیم گرفت.

وی افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران راه و روش شان را از مکتب امام حسین(ع) گرفتند، امام حسینی که اصلی ترین رویکرد قیام شان ایستادگی و مقاومت بود و لذا امام ( ره) هم با اتکا به مسیر و منش مکتب حسینی، ایمان و اعتقاد را سر لوحه خود قرار داده و در برابر استکبار و زورگویان زمانه قد علم کردند و با ایستادگی و مقاومت مسیری جدیدی در دنیای اسلام برای فراهم کردند زمینه ظهور باز کردند.

جوانپور ادامه داد: در طول تاریخ نمونه های زیادی از ایستادگی ها در مقابل کفر و ظلم وجود داشته و اگر مرور کنیم می بینیم در قرآن آمده خداوند به حضرت موسی(ع) فرمان داده است که در مقابل طاغوت ایستادگی کند یا  حضرت ابراهیم(ع) هم در مقابل ظالمان زمانه  ایستاد و بت شکنی کرد و در ادامه پیامبر خاتم و امامان  به خصوص امام حسین(ع) در مقابل یزیدی ها ایستاد و نهضتش در تاریخ ثبت شد.

وی افزود: امام خمینی(ره) هم پیرو همین مکتب، مقابل جریانات طاغوتی ایستاد و بت شکنی کرد و اسلامی که کم رنگ شده بود را احیا کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت:  در مدتی که امام(ره)  رهبری کشور را بر عهده داشتند همین ایستادگی و مقاومت شان باعث شد که بر تمامی مشکلات فائق آمده  و اعتمادی که به خداوند و مردم داشتند به عنوان نیروی لایزال الهی توانستند این نظام را به خوبی رهبری کنند و به دست رهبر معظم انقلاب برسانند.

 جوانپور افزود: در جنگ 8 سال دفاع مقدس ایستادیم و تسلیم نشده و نتیجه گرفتیم و در مقابل قدرت های بزرگ آمریکا سر به زانو ندادیم و امروز در مقابل این ایستادگی ها اقتدار داریم و ایران کشور ضعیفی بود که  ولی امروز به یک کشور قدرتمند منطقه ای تبدیل شده ایم.

ایران در تمام منطقه غرب آسیا اثرگذار است

وی تصریح کرد : دشمنان ما امروز جرات حمله کردن به این کشور را ندارند و ما به راحتی می توانیم در منطقه و کشور های اسلامی اثر گذار باشیم و حرکتهای ظلم ستیزانه ما به یک گفتمانی تبدیل شده است که این گفتمان فقط مختص انقلاب اسلامی نیست و به کشور های منطقه و جهان اسلام سرایت می کند و ابر قدرت ها را به وحشت انداخته است.

با درایت رهبر انقلاب، وسعت انقلاب امام(ره) به دنیا صادر شد

وی در ادامه به رهبری مقام معظم رهبری بعد از رحلت امام گفت: خوشبختانه امام(ره) این بنیانی را که گذاشتند رهبر معظم انقلاب به خوبی این سکان را رهبری و هدایت می کنند و نگذاشتند انقلابی که با زحمت به ثمر نشست رها شود بلکه با تلاش های بسیارحضرت آیت الله خامنه ای  وسعت انقلاب امام و مردم ایران به دنیا صادر شد.

جوانپور قدرت نظامی کنونی ایران را قدرتی مستحکم در مقابل توطئه های دشمنان دانست و گفت: موشک هایی که تولید امروز تولید می شود ما را  متکی به خودمان کرده است و دشمن را به وحشت انداخته است.

گفتمان امروز انقلاب اسلامی، مقاومت فرهنگی و اقتصادی است

وی ادامه داد:  اقتداری که بعد از حضرت امام خمینی(ره) ، حضرت آقا به شکل علمی، کلاسیک و مدرن هدایت کردند و این را تداوم بخشیدند امروز برهمگان آشکار است و امروز گفتمان مقام معظم رهبری در ادامه مسیر امام بزرگمان مقاومت فرهنگی است و هم مقاومت اقتصادی و هم ایستادن در مقابل دشمنان دین و اسلام.

این کارشناس مسائل سیاسی  در پایان گفت: امروز گفتمان انقلاب اسلامی ایران را حضرت آقا در جهان و دنیا رهبری می کنند به طوری که امروز هر کجا مردم مظلوم پیدا می شود ایران را به عنوان الگوی خودش قرار می دهد و عکس امام و رهبری را دارد و پرچم جمهوری اسلامی ایران را بر میدارد و تبدیل به یکن ماد شده است و در سایه رهبری و بیعت مردم با ولی فقیه قطعا این مقاومت تداوم پیدا خواهد کرد و این پرچم را دست صاحب اصلی خود امام زمان می دهیم.


تهیه و تنظیم: الهه مهدوی -سیده صفورا موسویلر