تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۴۷:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۵۶

بیگی در گفتگو با تبریزبیدار:

دستگاه قضایی بدون توجه به اعمال نفوذ صاحبان قدرت و ثروت، به پرونده دبیری رسیدگی کند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: دادگستری آذربایجان شرقی به تبع سیاست های نفوذناپذیری آیت الله رئیسی، به پرونده رئیس شورای شهر تبریز را رسیدگی کند.

احمد علیرضا بیگی در گفتگو با  تبریز بیدار  در خصوص بازداشت رئیس شورای شهر تبریز اظهار داشت: بازتاب های ملی و فراملی دستگیری شهرام دبیری نشان از اهمیت موضوع دارد و مطمئنا با مستندات اساسی صورت گرفته است.

وی در خصوص شائبه اعمال نفوذ صاحبان قدرت و ثروت برای منحرف کردن پرونده گفت: منتظریم تا دستگاه قضایی در خصوص ابعاد این پرونده توضیحاتی ارائه دهد اما آیت الله رئیسی در طول این مدت نشان داده که تحت هیچ شرایطی نفوذ نمی پذیرد و در پرونده های برادر رئیس جمهور، دختر وزیر و... این مساله ثابت شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: دادگستری استان نیز به تبع سیاست های نفوذناپذیری آیت الله رئیسی این پرونده را رسیدگی خواهد کرد.

ماجرای شورای چهارم و نشاندن بازداشتی ها روی صندلی شورا تکرار نشود

وی در مورد پرونده فساد شورای چهارم و احتمال ارتباط این بازداشت با آن موضوعات بیان داشت: در آن مقطع بعد از بازداشت های پر سر و صدای برخی اعضای شورای شهر، مجددا به جلسه شورا بازگشته و در صندلی خود نشستند و وزیر کشور اولین کارت زرد خود را از مجلس گرفت.

بیگی ادامه داد: در پرونده شورای چهارم مطالبه ما از وزارت کشور اجرای قانون بدور از جناح بازی و قبیله گرایی بود.

چنگ توسل به داماد روحانی برای پیگیری پرونده ممکن نیست

چنماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در خصوص تلاش های برخی افراد ذینفوذ همانند پرونده شورای چهارم برای وساطت جهت آزادی دبیری گفت: بدنبال تغییرات اساسی در بدنه مجلس باید منتظر نتایج جدی از پرونده شورای چهارم و دبیری باشیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد شایعه رایزنی افرادی با کامبیز مهدی زاده (داماد رئیس جمهور) جهت پیگیری پرونده از طریق دولت گفت: اکنون شرایط تغییر کرده است و چنین کاری به راحتی صورت نمی گیرد، برای مثال در زمان انتخابات حامی اصلی داماد رئیس جمهور در بدونه دولت رضا رحمانی وزیر وقت صمت بود اما اکنون رحمانی در نقطه مقابل دولت قرار گرفته است.