تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۴۶:۰۰ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۷۱

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه های علمی کاربردی و غیر انتفاعی

بر اساس تصمیم دانشگاه علمی کاربردی، امتحانات پایان ترم نیمسال دوم ۹۸-۹۹ صرفا به صورت حضوری برگزار می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، مختار جلالی جواران، معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی دستورالعمل چگونگی تداوم فعالیت‌های آموزشی دانشجویان این دانشگاه را به رؤسا و سرپرستان واحدهای استانی این دانشگاه ابلاغ کرد.

آخرین تصمیمات دانشگاه علمی کاربردی برای برگزاری کلاس‌ها از ۱۷ خرداد، نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم و برگزاری ترم تابستان را در نیمسال دوم ۹۸-۹۹ به شرح زیر است:

نحوه برگزاری کلاس‌ها و امتحانات نیمسال دوم ۹۸-۹۹

- بازه ویرایش انتخاب واحد از تاریخ ۱۷ خرداد لغایت ۲۴ خرداد است و قابل تمدید نیست.

- کلاس‌های حضوری از روز شنبه ۱۷ خرداد با هماهنگی واحد‌های استانی برگزار می‌شود.

- امتحانات پایان ترم صرفا به صورت حضوری برگزار می‌شود.

- با توجه به بازگشایی مراکز آموزشی و درخواست‌های مراکز بازه زمانی امتحانات نیمسال دوم ۹۸-۹۹ برابر نظر مدیریت واحد استانی از تاریخ ۲۱ تیر لغایت ۱۷ مرداد است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی خواهد بود.

نحوه برگزاری نیمسال تابستان

در مصوبات این دانشگاه درباره ترم تابستان نیز آمده است: اعمال محدودیت اخذ واحد در ترم تابستان لغو شده و کلیه دانشجویان می‌توانند در طول ترم تابستان واحد اخذ کنند.

با توجه به شرایط نسبتا مناسب کنترل بیماری کرونا و برگزاری قابل قبول دروس در ترم جاری و به منظور مساعدت با درخواست مراکز آموزشی و رعایت وضعیت تحصیلی دانشجویان، درصورت امکان برگزاری دروس به صورت حضوری و تأیید امکان برگزاری دوره تابستان توسط رؤسای واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی و با هماهنگی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، محدودیت ارائه واحد در دوره تابستان ۹۹-۹۸ لغو می‌شود.

بازه انتخاب واحد تابستان از تاریخ ۴ مرداد لغایت ۱۶ مرداد است.

پیش تر نیز آهون‌منش، رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفته بود: طبق دستور وزارت علوم دانشگاه‌ها از ۱۷ خرداد باز می‌شوند و حدود ۳ هفته (از هفته آخر تیر و هفته اول مرداد) برای رفع اشکال و درس‌هایی که به صورت غیر حضوری تمام نشده در نظر گرفته شده است.

آهومنش ادامه داد: همچنین مقرر شده درصدی از نمره نهایی هر درس (حدود ۱۲ تا ۱۴ درصد) برای آموزش غیر حضوری در نظر گرفته شده، باقیمانده هم برای نمره نهایی در نظر گرفته شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران