تبریزبیدار
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۵۰:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۷۸

گزارش تبریزبیدار از واکنش وکلای ملت نسبت به توهین به پنیر لیقوان در آنتن سیما؛

متفکرآزاد:با اقتصاد بومی منطقه بازی تجاری نکنید / اسماعیلی: این گفتار نسنجیده حاکی از غرض ورزی است

چند تن از نمایندگان مردم آذربایجان شضرقی در مجلس شورای اسلامی نسبت به توهین مجری برنامه تلویزیونی به پنیر لیقوان اعتراض کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، سه نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس نسبت به توهین مجری یک برنامه تلویزیونی به برند پنیر لیقوان روی آنتن شبکه اول سیما واکنش نشان دادند.

روح الله متفکرآزاد نماینده مردم تبریز و عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص تلاش ها برای حذف پنیر لیقوان با توئیتی نوشت: «طعم پنیر لیقوان محصول قرن‌ها تجربه زیست طبیعی مردمان سالم آذربایجان است»

وی در ادامه آورده است: «با توصیه یک مجری آشپزی نه تنها پنیر لیقوان حذف نمی‌شود، بلکه ممکن است محصولات شرکت مربوطه دیگر سر سفره ها نیاید. با اقتصاد بومی منطقه بازی تجاری نکنید.»

احمد علیرضا بیگی دیگر نماینده مردم تبریز در مجلس نیز با توئیتی نوشت: «تخریب پنیر لیقوان قطعا تاثیری در میزان فروش آن نخواهد داشت، اما یقینا در میزان بینندگان برخی برنامه های تلویزیون و خریداران محصولات برند مذکور موثر خواهد بود. از صدا و سیما انتظار می رود با احساس مسئولیت بیشتر بر محتوای برنامه ها نظارت کند.»


مهدی اسماعیلی نماینده مردم میانه در مجلس نیز در گفتگو با خبرنگاران در واکنش به تخریب پنیر لیقوان در شبکه یک سیما گفت: این گفتار نسنجیده و غیر اخلاقی و احتمالا هدفدار که متاسفانه شائبه تخریب یک برند معتبر و باکیفیت آذربایجانی را دربر دارد حاکی از غرض ورزی و عدم اطلاع دقیق ایشان از نحوه تهیه و تولید پنیر لیقوان می باشد.

وی  با بیان اینکه این موضوع باید توسط مراجع ذیصلاح سریعاً مورد رسیدگی قرار گیرد ادامه داد: بایستی نیت مجری و عوامل این برنامه مشخص و از عواقب بعدی جلوگیری به عمل آید.


گفتنی است بعد از اعتراضات گسترده مردم تبریز و آذربایجان نسبت به این توهین، مجری برنامه تلویزیونی دستپخت مجبور به عذرخواهی در آنتن صدا و سیما شد.


اخبار مرتبط:

توهین به پنیر لیقوان کار غیر اخلاقی رقیب برای کنار زدن این برند آذربایجان بود