تبریزبیدار
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۴۳:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۸۰

امام جمعه تبریز تاکید کرد:

جوانان مسایل زیست محیطی را عالمانه و هنرمندانه مطالبه کنند

حجت الاسلام آل هاشم گفت: باید مساجد، گروه‌های جهادی انجمن‌های اسلامی نهادهای انقلابی، دانشجویان حزب‌اللهی و بسیجی و رسانه‌های جبهه انقلاب به مسایل زیست محیطی ورود عالمانه و مطالبه‌گرانه و هنرمندانه داشته باشند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم در برنامه تلویزیونی پیام جمعه بعنوان جایگزین خطبه های نماز جمعه ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت حمزه(ع) عموی پیامبر اظهار داشت:حضرت حمزه(ع) و پیامبر اکرم(ص) دوران طفولیت را در خانه حضرت عبدالمطلب سپری کرده اند و حمزه محبوب ترین اسم در نزد پیامبر بود.

حمزه(ع) مدافع قوی اسلام

وی ضمن اشاره به نقش حضرت حمزه(ع) در پشتیبانی از دین اسلام گفت: بعد از اسلام آوردن حمزه، دشمنان فهمیدند اسلام دارای مدافع قوی شده است، او سراسر وجودش در راه دین بود و شجاعتش را دوست و‌ دشمن اعتراف کرده اند.

امام جمعه تبریز بیان داشت: امام سجاد(ع) فرموده اند روز شهادت حضرت حمزه تلخ ترین روز پیامبر(ص) بود و حضرت علی(ع) فرموده اند سنگینی آزمون شهادت حمزه بر پیامبر بیشتر از آزمون حضرت ابراهیم و فرزندش بود.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) دوشنبه ها و پنجشنبه ها به زیارت قبر حضرت حمزه می رفتند و انام علی(ع) همیشه می گفتند کاش مثل حمزه کمک داشتم.

حجت الاسلام آل هاشم ضمن گرامیداشت ایام رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: او بسیار بابصیرت و ولایت‌مدار بود، سنت حسنه‌ای که حضرت عبدالله حضرت عبدالعظیم(ع) عرضه کرد، عرضه دین بود.

وی افزود: روایت است هر کس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را زیارت کند مثل این‌که امام حسین علیه‌السلام را زیارت کرده است.

غفلت دستگاه ها و نهادها از حفاظت محیط زیست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر اهمیت محیط زیست گفت: در این مورد اگر عملکرد دستگاه‌ها و نهادها سیاست‌ها و سیاست‌های ابلاغی نظام را بررسی بکنیم می‌بینیم که چقدر  غفلت کرده‌ایم.

وی ابراز داشت: متأسفانه فرمایشات مقام معظم رهبری که به‌عنوان اسناد بالادستی در اختیار نهادها قرار گرفته و باید مورد توجه و استناد واقع قرار می‌شد. جلسات مختلفی را به‌عنوان هیأت های اندیشه ورزی برگزار کرده‌ایم و همیشه پیگیر مسایل محیط زیست بوده‌ام و حاصل آن مطالب ورود مصداقی جوانان مطالبه گر استان به موضوع بود.

امام جمعه تبریز گفت: امروز مسایلی چون از آلودگی هوا و تخریب منابع طبیعی و جنگل‌ها، ساخت‌وسازهای بی‌رویه که مهم‌ترین عوامل تخریب محیط زیست هستند.

وی تاکید کرد: باید مساجد، گروه‌های جهادی انجمن‌های اسلامی نهادهای انقلابی، دانشجویان حزب‌اللهی و بسیجی و رسانه‌های جبهه انقلاب به این عرصه ورود عالمانه و مطالبه‌گرانه و هنرمندانه داشته باشند.

اینکه آمریکا بخاطر قوانین بین الملل نفتکش ایران را نزد، خنده دار است

امام جمعه تبریز با اشاره به مسایل بین الملل گفت: دشمنان در مورد نفتکش های ایران، دو مسیر تخریب و تحریف را فعال کرده‌اند و در گام بعدی هواپیماهای جنگی را اعزام می‌کنند و تهدیدهای گوناگون انجام می‌دهند اما کاری نتوانسته انجام بدهند در مرحله دوم در داخل کشور پیاده‌ نظام رسانه‌ای آمریکا تلاش کرده‌اند طی شایعاتی این اقدام راهبردی و باعظمت را تخریب کنند.

وی ادامه داد: نکته خنده‌داری که بود گفتند این بود که آمریکا به دلیل احترام به قوانین بین‌المللی به نفتکش های ایرانی حمله نکرده‌اند.

ایران وارد دورانی از بی‌اعتبارسازی تهدیدات نظامی آمریکا شده

حجت الاسلام ال هاشم با بیان اینکه ایران وارد دورانی از بی‌اعتبارسازی تهدیدات نظامی آمریکا شده است که سابقه نداشت، افزود: ترامپ پس از ترور سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی ایران را به هدف قرار دادن پنجاه و دو نقطه تهدید کرده اما الان نمی‌تواند مانع رسیدن کشتی‌ها به کنار گوشش شود.

وی گفت: ترامپ می‌داند که اگر می‌خواهد امنیت کشتی‌هایش در خلیج فارس تامین شود نباید مانع امنیت نفت‌کش‌های ایران به ونزوئلا شود. ایران الان تبدیل به کشوری  خط شکن دنیا و  تحریم شکن تحریم‌های آمریکا شده است.

همه کشورهای تحریم شده اکنون نظاره‌گر اقدامات ایران هستند

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه همه کشورهای تحریم شده اکنون نظاره‌گر اقدامات ایران هستند، گفت: ایران نشان داد همچنان می تواند نشانگر اولین‌ها باشد همان‌طور که اولین انقلاب مردمی در دنیا در ایران انجام شد.

وی ادامه داد: اولین مردم‌سالاری دینی بدون وابستگی به قدرت‌های جهان در ایران اتفاق افتاد، اولین کشور شکننده تحریم‌های چهل ساله اولین قدرت منطقه‌ای در غرب آسیا ایران بود.

حجت الاسلام آل هاشم تصریح کرد: اولین ساقط کننده پهپاد آمریکایی، اولین زننده پایگاه‌های آمریکایی ، اولین کشور دارنده فناوری هوافضا در اوج تحریم‌ها و اولین کشوری که در برابر هیمنه شیطان بزرگ ایستادگی کرد و ریاست ۲۰۰ ساله آمریکا در منطقه را از بین برد، ایران بود.