تبریزبیدار
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۴:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۹۹۹۲

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

پختگی فولادی ها بر بازی احساسیِ جوانان شیخ لاری چربید

تجربه و پختگی بازیکنان تیم فولاد بر جوانی ماشین سازی چربید و آنها توانستند از آشفتگی و شکاف بین مدافعان ماشین سازی استفاده کرده و دو گل کاملا شبیه به هم به ثمر برسانند.

سرویس ورزشی تبریز بیدار / حسن حسنی؛

ویروس باخت در هفته بیست ودوم لیگ برتر فوتبال از تراکتور به دیگر تیم تبریزی یعنی ماشین سازی هم انتقال پیدا کرد.

تیم فوتبال ماشین سازی تبریز در حالی مقابل فولاد خوزستان با نتیجه 2 بر 1 تن به شکست داد که بازی را خیلی خوب شروع کرد و در زمین حریف موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند و از حریف جلو بیفتد. اما این تیم فولاد بود که خیلی زود به بازی برگشت و نتیجه را به نفع خود عوض کرد.

تجربه و پختگی بازیکنان تیم فولاد بر جوانی ماشین سازی چربید و آنها توانستند از آشفتگی و شکاف بین مدافعان ماشین سازی استفاده کرده و دو گل کاملا شبیه به هم به ثمر برسانند.

Image title

وقتی چگونگی به ثمر رسیدن گل های تیم فولاد را بررسی می کنیم، به وضوح می بینیم که گرچه تعداد مدافعان ماشین سازی در محوطه خودی زیاد است اما بازیکنان کاملا ناهماهنگ هستند و عدم پرسینگ و یارگیری از سوی مدافعان باعث می شود بازیکنان فولاد با چند پاس به هم به راحتی به دروازه حامد لک برسند و دو گل خود را به ثمر برسانند.

ماشین سازی تبریز که سکان هدایت آن به مربی بومی یعنی احد شیخ لاری سپرده شده، بعد از هر دو گل فولاد برنامه خاصی برای رسیدن به دروازه حریف نداشت و بازی مستقیم و احساسی و بی هدف ماشین سازی ثمری جز از دست دادن زمان دقایق بازی برای این تیم نداشت. 

Image title

حتی 10 نفره شدن فولاد و اخراج شهاب گردان دروازه بان این تیم هیچ کمکی برای تغییر نتیجه به ماشین نکرد و آنها نتوانستند حتی یک موقعیت گل هم روی دروازه لوسیانو پریرا که بعد از اخراج گردان درون دروازه ایستاده بود، داشته باشند.

ماشین استراتژی و تاکتیک خاصی در میانه میدان بین هافبک هایش نداشت و می توان گفت مهاجمان جوان این تیم به هیچ وجه تغذیه نشدند و این بازی با باخت دو بر یک این تیم در خوزستان همراه شد.

Image title

باخت ماشین سازی تبریز نه تنها منجر به نزدیکی این تیم به انتهای جدول و منطقه خطر سقوط شد، همچنین باعث شد تا تیم تراکتور تبریز نیز پایین تر از فولاد قرار گرفته و شانس قهرمانی را بیش از پیش دور از دسترس ببیند.