تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۲۵:۲۷ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۲۹

تبریزبیدار بررسی می کند؛

مقایسه رفتار متناقض مدیریتی با کرونا / از معاون وزیر تا استاندار

آیا معاون وزیر از تصمیمات مطلع نیست یا اینکه استاندار آذربایجان‌شرقی آگاهی یا اجازه برای مدیریت سلامت مردم ندارد؟

به گزارش تبریز بیدار ، جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت دیروز میهمان تبریزی ها بود. وی در ستاد استانی کرونا در تبریز با جدی خواندن وضعیت کرونا با اشاره به اینکه این بیماری تا آخر امسال با ماست، گفته است تعریف وضعیت های قرمز، نارنجی و سفید برای استان ها و شهرستان ها از نظر ابتلا به کرونا نسبی است.

وی همچنین گفته است: با توجه به اینکه بیشترین خطر این بیماری برای سالمندان است و کودکان نیز از نظر چرخه انتشار مهم می باشند، هر استان باید با توجه به رفتارشناسی خاص خود، نسخه متفاوتی برای مدیریت شیوع ویروس بپیچد.

نکته جالب و تامل برانگیز اینجا است که آذربایجان شرقی را کرونا با خود می برد اما وقتی به استاندار انتقادی شده است او اظهارداشته که تصمیمات در مورد اعمال محدودیت باید طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد و استانها به تنهایی قادر به تصمیم گیری و اعمال محدودیت ها نیستند. حرفی که در تضاد با سخنان معاون وزیر است که گفته باید هر استان مطابق رفتارشناسی خود مدیریت کند.

سوال اینجاست آیا معاون وزیر از تصمیمات مطلع نیست که می گوید هر استان نسبت به شرایط موجود تصمیم بگیرد؟ یا اینکه پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی آگاهی یا اجازه برای مدیریت سلامت مردم ندارد؟

البته یک موضوع جالب توجه دیگر هم وجود دارد و آن اینکه چندین روز است سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می کند آذربایجان شرقی از لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد اما از طرفی مسئولین استان سعی در نفی این موضوع داشته و می گویند وضعیت قرمز واژه ای درست نیست!

حال مردم نگران و سردرگم مانده اند حرف چه کسی را باور کنند؟