تبریزبیدار
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۵:۲۳:۵۱ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۳۰

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

انتقاد از وضعیت نامناسب مزار مفاخر تبریز / مشکلات کارگران شهرداری حل شود

حجت الاسلام آل هاشم گفت: اصلا شایسته نیست مزار باقرخان، حاج رضا طوبی، آیت الله شهیدی و نخجوانی ها به این شکل بماند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز ضمن تاکید بر عدالت اجتماعی اظهار داشت: لازمه رفع محدودیت در جامعه عدالت می باشد. اگر رونق اقتصادی در جامعه باشد ولی عدل اجتماعی نباشد محرومیت از جامعه رفع نمی شود و وضعیت روز به روز بد تر می شود.

پیشرفت اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی

وی افزود: اگر عدل اجتماعی همراه با پیشرفت اقتصادی باشد معلوم است که روز به روز پیشرفت می کنیم. تمام برنامه ریزها و قانون گذاها باید به این مورد توجه کنند.

اهداف مامون از دعوت امام رضا(ع) به خراسان

خطیب جمعه تبریز ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) گفت: از اهداف مأمون از دعوت امام رضا(ع) به خراسان تبدیل مبارزات تبدیل مبارزه حاد شیعه به عرصه آرام و بی خطر، کنترل فعالیت های امام هشتم، ایجاد فاصله امام با مردم و کسب وجهه و حیثیت معنوی برای خود مامون بود.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) با هوشمندی شرطی قرار دادند و این باعث شد با وجود امام رضا(ع) مخالفان حکومت دلگرم شدند.

انتقاد از وضعیت مزار مفاخر

حجت الاسلام آل هاشم ضمن اشاره به بازدید خود از پارک مفاخر گفت: مزار مرحوم آیت الله شهیدی در شان ایشان نیست.اداره اوقاف باید آرامگاهی در شأن و منزلت این بزرگوار بسازد.

وی تاکید کرد: اصلا شایسته نیست مزار باقرخان، حاج رضا طوبی، آیت الله شهیدی و نخجوانی ها به این شکل بماند.

تاکید بر حمایت از اهالی قلم

امام جمعه تبریز ضمن تبریک روز قلم بیان داشت:موقع نوشتن تقوا را رعایت کنیم و بگوییم برای چه چیزی می نویسیم. وظیفه اداره ارشاد این است که از قلم به دستان حمایت کند.

وی افزود: دیروز کتاب "قهرمانان جاوید سرزمین من" را توسط خواهر و برادر ۱۸ ساله به من آوردند که کتاب خیلی جالبی بود و گفتند می خواهیم چاپ شود.

ضرورت رفع مشکلات کارگران شهرداری

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ضمن انتقاد از وضعیت کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری گفت: شهرداری به مشکلات کارگران رسیدکی کند. اینکه نمی شود بگویند کارگران خودشان مشکل را با شرکت خصوصی حل کنند، شهرداری به مشکلات کارگران رسیدگی کند تا کارگران خدوم بتوانند خدمت کنند.

ویروس فساد خطرناک تر از ویروس کرونا

وی در ادامه با طرح سوالی که چرا در مبارزه با فساد باید قاطعیت داشته باشیم؟ گفت: در صورت قاطعیت با مبارزه با فساد فقط اثر اقتصادی ندارد بلکه اثر فرهنگی و اجتماعی دارد و حمایت از انقلاب را افزایش می دهد و امید به کسب و کار درست را رواج می دهد و ارزش های دینی را که حاکمیت را تقویت می کند. 

امام جمعه تبریز با بیان اینکه ویروس فساد خطرناک تر از ویروس کرونا است، افزود: دست اندرکاران مبارزه با فساد عطر عدالت در جامعه را رواج می دهند. چرا باید دست مفسدان اقتصادی قطع شود اگرجلوی آن ها گرفته نشود ریشه پیدا می کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: اعتماد مردم امروز مهم ترین سرمایه نظام است.

روایت جهاد کرونایی

وی در ادامه ضمن تمجید از مجاهدت های مردم در ایام کرونا گفت: رهبر انقلاب فرمودند کاش افرادی بتوانند مانند شهید آوینی جهاد عظیم مقابله با کرونا را روایت کنند.

وی افزود: برای این که ذهن مردم متوجه این قضایا شود کار رسانه ای به معنای هنر لازم است و مردم اعتماد خود را نسبت به نظام را پیدا می کنند.موضوع کنونی کشور حل مشکلات معیشتی و فرهنگی مردم است.