تبریزبیدار
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۷:۴۹:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۴۷

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

با برنامه مثل تراکتور، هوشمند مثل ساکت

از همان ابتدای بازی ترکیب و نوع چیدمان بازیکنان از سوی کادر فنی تیم مشخص می کرد که تراکتور برنامه و تاکتیک معینی برای این بازی دارد.

سرویس ورزشی تبریز بیدار / حسن حسنی

تیم فوتبال تراکتور در هفته بیست و سوم لیگ برتر و در استادیوم یادگار امام(ره) تبریز توانست با یک بازی هوشمندانه و با برنامه، تیم خوب و بالای جدولی صنعت نفت را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد و فاصله خود را با صدر جدول کم کند.

از همان ابتدای بازی ترکیب و نوع چیدمان بازیکنان از سوی کادر فنی تیم مشخص می کرد که تراکتور برنامه و تاکتیک معینی برای این بازی دارد.

حضور رضا شکاری و محمدرضا آزادی در ترکیب اصلی و رفتن رضا اسدی به دفاع آخر به جای ایمان سلیمی و حضور تیکدری در پست دفاع راست به جای فخرالدینی، تیم را کاملا هماهنگ و با برنامه نشان می داد.

تغییر پست رضا اسدی از هافبک دفاعی به مدافع آخر به جای ایمان سلیمی باعث شده بود تا تراکتور در نبردهای هوایی و سانتر از جناحین مقابل حملات نفت، مشکل خاصی نداشته باشد و اسدی بیشتر توپ ها را دفع کند.

در خط حمله نیز حضور آزادی، شکاری و ساسان انصاری به احسان حاجی صفی در میانه میدان آزادی عمل بیشتری داده بود تا با حرکات در عرض و انفجاری خود دفاع حریف را به هم بریزد.

حرکت بدون توپ انصاری و شکاری و باز کردن فضا پشت محوطه برای حاجی صفی از سوی آنها منجر به ثمر رسیدن هر دو گل تراکتور در این بازی شد که البته گل اول در دقیقه 42 و روی یک ضربه کاشته و حرکت تمرین شده به وسیله حاجی صفی به ثمر رسید.

Image title

با شروع نیمه دوم تراکتور بازی مالکانه و رو به جلوی خود را به صنعت نفت دیکته کرد و حریف حرفی برای گفتن نداشت و باز هم با حرکات بدون توپ مهاجمان خود و شوت زیبای حاجی صفی در دقیقه 60 بازی به گل دوم نیز برسد.

بعد از گل دوم باز هم این قرمزپوشان تبریز بودند که نبض بازی را در اختیار گرفته و با پاس های متعدد اجازه صاحب توپ شدن به حریف را ندادند.

تعویض های ساکت الهامی در راستای اداره و کنترل بازی کاملا هوشمندانه و قابل تحسین بود که در آخر نیز منجر به برد شیرین و دلچسب تراکتور شد.

Image title

اما نکته مثبت و قابل توجه در این برد شش امتیازی و خانگی تراکتور، بها دادن به جوان ها چون شکاری،آزادی و سعید مهری از سوی کادرفنی بود که در کنار تجربه ی ستاره های تیم،ریتم و شکل خاصی با حرکاتشان به تیم داده بود که امیدواریم در بازی های بعدی نیز ادامه دار باشد و شاهد ترکیب این چنینی بازهم باشیم.

نظرات

سیامک
IR

این تراکتور با تراکتور بازی نساجی اصلا قابل قیاس نبودند پس نتیجه میگیریم اگر کمی تلاش کنیم، غیرت به خرج بدهیم و از جوانان مستعد استفاده کنیم میتوانی هر تیمی را به زانو دراآوریم در این ترکیب فقط با ازادی که بسیار کم تحرک است مخالفم