تبریزبیدار
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۰۷:۵۰:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۴۸

سرویس سلامت تبریزبیدار؛

جولان و رقص تند کرونا در تبریز و استان / مقصرکیست!؟

با جولان و رقص تند ویروس کرونا مدتی است که آذربایجان شرقی درشمار مناطق با وضع قرمز قرار دارد و در این راستا هم بعضا تدابیری اندیشیده می شود اما مثمر ثمر نیست.

سرویس سلامت تبریز بیدار / محرم محمدیان

بر اسا گزارش های روزانه وزارت بهداشت آذربایجان شرقی از جمله استان های با وضع قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا بشمار می رود.

با جولان و رقص تند ویروس کرونا مدتی است که آذربایجان شرقی درشمار مناطق با وضع قرمز قرار دارد و در این راستا هم بعضا تدابیری اندیشیده می شود اما مثمر ثمر نیست.

ذکر چند مثال عینی مویدمطلب فوق است.

1) در یکی از مناطق تبریز بانکی به علت ابتلای کارکنان خود به کرونا، تعطیل شده و با نصب بنری  بر سر درب آن این موضوع اعلام شده است.

2) در بازی هفته گذشته تیم فوتبال علم و ادب تبریز با تیم آلومینیوم اراک مشخص شده است 7 تن از بازیکنان تیم تبریزی به کرونا مبتلا شده اند.

3) بر اساس اعلام مدیر مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همواره ️استان آذربایجان شرقی در دو هفته گذشته بیشترین آمار ابتلا به کرونا را داشته است.

و.....


این درحالی است که  حسن روحانی‌ رئیس‌جمهوری اواسط خرداد در واکنش به احتمال آغاز موج دوم کرونا در کشورمان گفته بود «نباید مردم را مضطرب و نگران کنیم». او بازگشت محدودیت‌ها را منتفی دانست و گفت: «توقف فعالیت‌های اقتصادی ممکن نیست و مردم چاره‌ای جز رعایت دستورات بهداشتی ندارند و هیچ استانداری حق ندارد مرزهای استان خود را ببندد و رفت و آمد باید بدون محدودیت انجام شود!»

با جولان و رقص تند و خشن کرونا  و افزایش بالای آمار مبتلایان و فوتی ها، علی‌اکبر حق دوست، معاون وزیر بهداشت و رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا پایان خرداد، «تصمیم عاجل» برای بازگشت محدودیت‌های مرتبط با پاندمی کرونا را خواستار شده بود.

به نظر شما چه کسی مقصر است؟

نظرات

IR

شهر اولین ها