تبریزبیدار
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۲۰:۴۱:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۵۳

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

گلایه شهروندان از خاک خوردن پروژه میدان آذربایجان / رئیسی باید ورود کند؟

پروژه میدان آذربایجان تبریز طرحی عظیم که امروز در به در دنبال مقصر بلاتکلیف رها شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، پروژه میدان آذربایجان، طرحی عظیم که امروز بلاتکلیف رها شده است و شورانشینان در اغلب جلسات شورا نقدی بر این پروژه می کنند اما همچنان این طرح استراتژیک با هزینه های کلانی که شده است همچنان دارد خاک می خورد.

میدان بزرگ آذربایجان در شمال غرب شهر تبریز واقع شده و بزرگترین میدان این شهر به حساب می‌‌‌آید، این میدان با وسعت ۱۲٬۵ هکتار و با یک و نیم برابر وسعت میدان آزادی تهران، یکی از بزرگترین میدان‌های شهری ایران محسوب می‌شود.

اگرچه بنا بود این پروژه در سال ۹۵ به اتمام رسیده و تماماً زیر بار ترافیکی برود و گره های کور ترافیکی را باز کند اما همچنان این اتفاق رخ نداده و پروژه‌ی میدان آذربایجان تبدیل به یکی از پروژه‌های عظیم خاک خورده شهری شده است.

تقی پور عضو شورای شهر تبریز در مصاحبه ای در این  مورد گفته است: از کمیسیون عمران شورای شهر تبریز خواسته‌ام که جمع‌بندی نظرات کارشناسی این کمیسیون را در قالب شکواییه به دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم ارائه کند تا خواستار پیگیری قضایی این طرح شویم.

وی افزوده: به‌عنوان کارشناس حمل‌ونقل معتقدم با اصلاح هندسی و اعمال قانون گره‌های ترافیکی باز می‌شد  اما این پروژه بیش از ۱۲۰۰ شمع‌کوبی دارد که نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است و علی‌رغم این‌همه هزینه، گره ترافیکی را باز نکرد و تضییع بیت‌المال را به‌دنبال داشته است.

علی آجودان‌زاده رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و ارزیابی شورا هم در خصوص تخلف ۱۰۰ میلیاردی در پروژه میدان آذربایجان‌ اظهار داشته است: در ابتدای شورای پنجم کمیسیون تحقیق و نظارت شورا پرونده میدان آذربایجان را به دست گرفت که برخی تخلفات نیز محرز شد و به طور جدی پیگیر آن در محاکم قضایی هستیم.

آجودان‌زاده بااشاره به ضرورت تکمیل پروژه میدان آذربایجان نیز عنوان کرد: در ابتدا بنا بود این پروژه شامل ۸ زیرگذر و ۶ روگذر باشد اما تغییراتی در نقشه‌های اولیه ایجاد شده اما با این وجود نباید پروژه رهاسازی شود و باید بتن‌ریزی شمع‌کوبی‌ها و ادامه پروژه کار شود.

محرم محمدزاده هم در گفتگو تبریزبیدار با بیان اینکه هیچکس مسئولیت تخلف در پروژه میدان آذربایجان را گردن نمی گیرد، گفت:  صورت جلسه ای پیدا نکردیم که چرا طرحی که مصوب شده است الان این شده است.

اما مخاطبان و شهروندان تبریز بیدار هم در مورد این طرح بزرگ نظراتی دارند که در قالب پیام های شهروندی به تحریریه این سایت خبری رسیده است.

به طور مثال شهروندی خطاب به اعضای منتقد شورا گفته است منتظر باشید تا آقای رییسی(رئیس قوه قضاییه) شخصا به این پروژه رسیدگی کرده و شفاف سازی کنند.

یکی از مخاطبان تبریزبیدار هم با گلایه از عدم نظارت شورای شهر گفته است: وقتی اعضای شورای شهری شما باشید طرح ها هم می شود این و اگر آقای رییسی ورود کنند حتما تمام اعضای شورا رفتنی است.

یکی از مخاطبان تبریز بیدار هم کمی تخصصی تر موضوع را بررسی کرده و گفته است: پروژه آذربایجان طرح مزخرفی است از طرف فرودگاه که می آییم به سمت نصف راه با وجود سه لاین در کنار میدان، باز زیر گذری به همان سمت زده شده است در حالیکه به سمت اتوبان پاسداران باید فلکه را دور زد.

این مخاطب با ادبیات متفاوتی ادامه داده هیچ خائنی چنین خیانت آشکاری نمی کند.

شهروند دیگری هم اشاره ای به طرح های عجولانه و راکد تبریز ۲۰۱۸ کرده و گفته باید خیانتکاران شناسایی شوند.

کاربری از مخاطبان صفحه اینستاگرام تبریزبیدار هم مقصر را شورا و شهرداری می داند و می گوید: دنبال خودتان باشید.

شهروند دیگری با طعنه به بوق و کرنای تبلیغاتی قبل از پروژه می گوید: طرح حاضر هیچ شباهتی به بنرهای تبلیغاتی ندارد.

در جلسه اخیر شورای شهر  هم بابایی اقدم یکی از اعضا  شورا صحبت از میدان آذربایجان کرده و گفته است: میدان آذربایجان ۴ ماه است بسته شده است؟ من نمی دانم نماکاری یک دیوار ۴ ماه طول می کشد؟ نمی دانم در این مورد نظارت وجود دارد یا نه ؟ اولویت های آسفالتی که وجود دارد چگونه است؟ تعادل و توازن مورد توجه قرار گیرد.

نظرات

IR

با سلام و خسته نباشید پس همه اعلام می کنند در این پروژه مشکل وجود دارد . ایکاش نظر آقای شهین باهر و آقای صادق نجفی رو هم جویا می شدید . در ضمن آقای بابایی هم رییس کمیسیون شهرسازی شورا هستند کمی تخصصی تر اعلام نظر بفرمایند بهتر خواهد بود چون این عزیزان باعث و بانی این مشکلات هستند.

رخشا
IR

سلام می کفتیم از نصف راه مستقیم بروید به فرودکاه می رسید مهند س نخبه که نقشه کشیده دست راست به فرودکاه مستقیم را به پاسداران که متسفانه هروز تصادف می شوند وادم که به میدان اذربایجان می رسد ادم از ترس نمی داند چکار کند ولی کشاورزان عمو زیندین که صحبت میکردم کفتنند ایکاش مهندسین می امد ما میکفتیم مسقیم را به فرودکاه بزنید دست راست را به پاسداران تمام

Ali tabriz
US

بو اتفاقاتین الله باعث و بانی سینه لعنت اله سین

Ali tabriz
US

بو اتفاقاتین الله باعث و بانی سینه لعنت اله سین

IR

متاسفانه،انجام کارههای غیر اصولی وغیر کارشناسانه و اتلاف وقت در اجرای پروژها،هزینه های تمام شده پروژها را چند برابر کرده است

اسماعیل
IR

کشاورزان خیابان حجتی مگویند افسوس که زمینهای مارا گرفتند اینکه ملت راحت شود متسفانه همه را به مشکل انداختند اینقدر هزینه اخر ش هیچی از طرف حجتی راحت پل هوای از میدان اذر بایجان تابعد پایگاه واز طرف میدان دست راست بطر ف پاسداران تمام افسوس خوردم از شورا شهرداری ومهندسین بیکیفیت تبریز

IR

با نگارش این گونه متن ها ره به جایی نخواهید برد اگر واقعا کمکی به این وضعیت می خواهید بکنید از شهردار وقت و رییس کمیسیون شهرسازی شورای قبل و از ده خدای روستای خاص که نفرش هم اینک در شورا هست و نیز از معاون عمرانی وقت سوال کنید واقعا چرا اینگونه عمل کردند و این آثار عجیب و غریب و حیف و میل بیت المال را بوجود آوردند ان هم با وام های غیر ضروری

امین
NL

کسی که با تک رای هم روستایشان به شورا بیاد همین میشود به دنبال عدالت از طرف جناب رییسی هستیم وبس

IR

روستای اوغلی

جاویدطلوعی غازانی
IR

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دست اندکاران تبریزبیداربنده حدود۲۳سال است به عنوان مهندس مشاوردرحوزه شهرسازی وترافیک به ویژه درتهیه طرح تفصیلی تبریز ومطالعات حمل ونقل وترافیک تبریز سابقه دارم.حقیر درمحافل فنی وتخصصی اعلام کرده ام که میدان اذربایجان بایستی با گزینه های غیرشبکه ای وباروشهای مدیریت ترافیک ساماندهی می شد.کلیت پروژه غلط می باشد.حقیر درسال ۸۷مدیرپروژه مطالعات ترافیک میدان اذربایجان درمهندسین مشاورزیستا بودم.متاسفانه حرف های کارشناسانی مثل حقیر دراین شهرخریدارندارد.

صدقیانی
IR

افسوس که تبریز دست نااهلان افتاد .