تبریزبیدار
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۰۳:۵۰ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۵۵

نطق آتشین متفکرآزاد در صحن علنی مجلس؛

اگر دولت پاسخگو نباشد ما پاسخگویش می کنیم

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: قطعا مجلس منتظر نخواهد ماند که دولت از خواب بیدار شود و تحرک ایجاد کند.

به گزارش تبریز بیدار ، روح الله متفکر آزاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه گزارش سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: در شرایط کنونی صادرات قیر به ترکیه و گرجستان متوقف شده، حال سوال پیش می آید که چه کسی پاسخگو است.

وی  افزود: از طرف دیگر در بحث سرمایه گذاری دانش بنیان، ریسک این حوزه را حاکمیت باید متقبل شود از این رو در این بخش سیستم باید به وسط میدان بیاید.

متفکر آزاد ادامه داد: آیا ما در حال تست کردن آستانه تحمل مردم هستیم؟ آقای روحانی در سال 92 که کاندیدای ریاست جمهوری بود اعلام کرد که 30 درصد مشکلات کشور مربوط به تحریم بوده و 70 درصد آن مربوط به سوء مدیریت است؛ حال عرض می‌کنم که آقای رئیس جمهور اگر با همان نگاه هم نگاه کنیم وضعیت بهتر نشده بدتر هم نیست، حال برای بخش سوءمدیریت چه کاری می خواهیم انجام دهیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی در مواجهه با مردمی که هم در سرد و گرم انقلاب با ما همراه بوده و فشارها را تحمل کرده و هر چه گفتیم بیایید آمده اند چیکار می خواهیم بکنیم. در شرایط کنونی مردم هر روز منتظر یک عدم ثبات اقتصادی هستند و تولیدکننده و مصرف کننده در این شرایط دچار مشکل است.

وی ادامه داد: وقتی به حوزه قانونگذاری نگاه می کنیم می بینیم که برای حل مشکلات قانون وجود دارد اما در حوزه اجرا و نظارت کار می لنگد، در بحث قیمت گوشت اگر به کشتارگاه ها سری بزنید می بینید که تولیدکننده با چه قیمتی محصول را عرضه کرده و مصرف کننده با چه قیمتی تحویل می گیرد. فاصله این قیمت ها همان سوءمدیریت است که دولت بر گرده مردم تحمیل می کند.

متفکر آزاد افزود: اگر قرار است ما منتظر باشیم و ببینیم که مردم چه زمانی بر علیه ما شعار می دهند باید بدانیم این مردم خیلی نجابت بیشتری دارند حال حیای ما کجاست.

وی تصریح کرد: ازاین رو قطعا مجلس منتظر نخواهد ماند که دولت از خواب بیدار شود و حال و تحرک ایجاد کند. از این رو دولت باید در قبال وضعیت معیشتی انسان هایی که شرافت شان با شرافت انقلاب اسلامی پیوند خورده پاسخگو باشند. از این رو دولت اگر پاسخگو نیست ما پاسخگویش می کنیم.

وی ادامه داد: براساس آمارها در سال 97، 2 میلیارد و 706 میلیون دلار ارز 4200 برای واردات لوازم بدنسازی، عروسک، اسباب بازی و نخ دندان پرداخت شده اما اکنون به آن ها می گوییم که ارز نیمایی را برگردانند اما آن ها اعلام می‌کنند که مگر شما به من چه داده اید که ارز نیمایی می خواهید، می گوید من از واسطه و دلال محصول را تامین می کنم از این رو این مشکل نشان دهنده نقش وزارتخانه صمت است که نباید بگذارد تولیدکننده از دلال کالا را دریافت کند.

انتهای پیام/ح

نظرات

AZ

دیروز شاهد یک چشمه از پاسخگو کردنتان بودیم. دیگر بهارستان نبود دبستان بود ولی بدون ناظم. نمایندگان بیشتر از آن که به دنبال حقوق و منافع ملت باشند دغدغه ی گروه بندی های ابتر خود را دارند. برای ملت اصلاح طلب و یا اصول گرا هیچ اهمیتی ندارد. این را به تواتر می توان از تغییر رأی مردم فهمید. ولی افسوس که هر بار امید مردم ناامید می شود. چه اصول گرا چه اصلاح طلب همه دنبال منافع گروهی خودشان هستند. گروهی که فقط خودشان هستند و بس.

IR

واقعا باعث تأسف است که به جای تعامل و همکاری در این مدت کم دولت فعلی در جهت حل مشکل معیشتی ، دعواهای سیاسیتان را پیگیر هستید نماینده ای که محل قانونگذاری را با سر گردنه عوض می گیرد و بجای ارائه مدرک و منطق مطالبه گر باشد با توهین وتهمت حرف می زند

IR

مجلس و نمایندگان در فکرمردم هستند چون امروز 231 میلیون تومان به حساب نمایندگان واریز شد احمق خودتان هستید مردم را فرض نکنید

یک پدر بازنشسته
IR

آقای متفکر سلام . ترا خدا کلید استیضاح را بزنید . ملت به خدا دیگر خیلی خسته است . هر روز گرانی و هر روز شرمندگی اهل و عیالوارها . دیگر جسم مان نمی کشد . شما را قسم به حضرت فاطمه (س) ، شروع کنید .

IR

آقای نماینده 231 میلیون را بچسب ببینید کجا خرج کنی ملت شما مجلس نشسته ها را خوب شناخته ازاول انقلاب رای دادم ولی از دوره قبل رای ندادم چون دیدم سر وته همه یک کرباسید