تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۲:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۷۴

تبریزبیدار بررسی می کند:

رویدادی با طعم کرونا در تبریز

همزمان با اعمال محدودیت های جدید کرونایی در تبریز و ممنوعیت برگزاری هر گونه همایش و مراسم اجتماعی و فرهنگی، این شهر میزبان یک رویداد استار آپی با حضور ۱۹ تیم است.

به گزارش تبریز بیدار ، با وجود وضعیت قرمز کرونا در تبریز و ابلاغ اعمال محدودیت های جدید در برگزاری هر گونه همایش و مراسم های اجتماعی. فرهنگی، این شهر میزبان یک رویداد استارآپی است.
صبح امروز رویداد بین‌المللی استارت آپ ویکند صنعت برق با حضور ۱۷ تیم استارآپی با مشارکت شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی و مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز در محل این دانشگاه آغاز شده است.

Image title

هر چند این رویداد استارت آپی در صنعت برق قرار بود در سوم اردیبهشت ماه برگزار شود و با تعویق به امروز موکول شده، اما همزمانی برگزاری آن با اعمال محدودیت های جدید قابل تامل است.

بازگشت محدودیت ها در تبریز و تاکید بر رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی و اجباری شدن ماسک؛ نشان از وضعیت بد این بیماری در تبریز دارد.

دکتر پورزیاد رئیس مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز در تشریح این رویداد می گوید: این رویداد در جهت حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر ایده های نو و تجاری سازی آنها در حوزه صنعت و در کنار آن حل چالش موجود در صنعت برگزار می شود.

فارغ از اهمیت چنین رویداد علمی اما نباید از این نکته غفلت کرد که بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، کرونا بیش از پیش از طریق هوا پخش می‌شود و این بیماری هیچ روند شیوع کندی را نشان نمی‌دهد.
حفظ فاصله فیزیکی دو متری عنصر اصلی در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ است که ممکن است در این رویداد که در فضای سرپوشیده و با حضور ۱۷ تیم برگزار می شود، چندان رعایت نشود.

بی شک اولین لازمه تمرکز و فراگیری عمیق برای شرکت در چنین رویدادها آرامش خاطر است اما از زمان شیوع ویروس کرونا، این آرامش از بین رفته است.

نظرات

شهروند
IR

از کدوم محدودیت حرف میزنین؟؟؟؟؟؟ اگر محدودیت اعمال میشد و مردم رعایت میکردند این وضعمان نبود تمام آموزشگاهها و باشگاهها در حال فعالیتند من مادر نمیتوانم فرزندم رادر خانه نگه دارم به بهانه درس خواندن ازصبح تاشب در کتابخانه مصلی ست. کاش میشد مسوولین یک فکر اساسی برای این معضل نمایند