تبریزبیدار
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۳:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۰۴

عضو هیات رئیسه مجلس در پاسخ به تبریزبیدار؛

طمع به زمین های ماشین سازی بیشتر از دستگاه هایش است / ضرورت توزیع عادلانه منابع آبی تبریز

روح الله متفکرآزاد در گفتگویی پاسخگوی سوالات خبرنگار تبریزبیدار پیرامون ماشین سازی، آب تبریز و پرونده شهرداری شد.

روح الله متفکر آزاد در گفتگو با  تبریز بیدار  در گروه تلگرامی روز رجال در واکنش به واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز به وزارت کار اظهار داشت: وضعیت ماشین به گونه ای است که متاسفانه طمع به زمین هایش از دستگاه هایش بیشتر است و مع الاسف می بینیم که بعضی می گویند برویم در منطقه شاهگلی زمینی بخریم تا در قراملک هم صاحب ماشین آلات شویم، ما باید این وضع را بشکنیم.

برخی معتقدند صنایع مولد نباید خصوصی سازی شود

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: باید تلاش شود هر مجموعه ای که خصوصی سازی می شود به طور واقعی خصوصی سازی شود. دیدگاه برخی این است که بعضی صنایع را نمی توان خصوصی سازی کرد چون آن ها مجموعه مولدی هستند و محصولات آن ها انحصاری است.

وی افزود: این بحث ها را هم مورد بررسی قرار داده ایم و قرار بر این است به جمع بندی جامعی برسیم.

راه چاره تامین آب شرب تبریز انتقال از رود ارس است

نماینده مردم تبریز در مجلس در خصوص پیگیری قطعی مکرر آب تبریز نیز گفت: جلسه  مفصلی با مدیرعامل آب و فاضلاب هم در مورد مشکل آب تبریز و هم در مورد روستاهای اطراف داشتم، مشکلاتی از قبیل تامین منابع و...وجود داشت. خصوصا اینکه به دلیل برخی مشکلات نتوانستیم خط دوم آب میاندوآب را وصل کنیم.

وی تاکید کرد: برای تامین آب شرب تبریز چاره ای جز انتقال آب از رود ارس نداریم و باید پیگیر مساله شویم.

متفکرآزاد بیان داشت: البته این مساله هم مشکلاتی دارد که این هم بر طبق جلسه ای که با معاون محترم عمران استاندار داشتم قرار بر این شد که کمک هایی از سوی ایشان برای انجام این کار صورت بگیرد.

وی ضمن تاکید بر توزیع عادلانه منابع آبی در تبریز گفت: این مساله نظم در توزیع باید در برنامه ها قرار گیرد.

ضرورت تحقیق دقیق پرونده فساد شهرداری تبریز

این نماینده مجلس در پاسخ به سوال دیگری در خصوص لزوم پیگیری مساله بازداشت های اخیر در شهرداری تبریز گفت: نسبت به موضوع فساد ستیزی در مجلس درگیر آن هستیم و بدون شک باید با فساد مبارزه کرد ولی باید در مرحله تحقیق حق و آبروی افراد را در نظر بگیرند چون ممکن است افراد در دادگاه تبرئه شوند.

نظرات

IR

به پرونده فساد برخی نمایندگان هم رسیدگی کنید ما هم شما را باور کنیم.