تبریزبیدار
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۰:۳۳:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۲۰

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

دستگاه قضایی آتش سوزی ارسباران را ریشه یابی کند

حجت الاسلام آل هاشم در برنامه تلویزیونی پیام جمعه بر ریشه یابی آتش سوزی جنگل های ارسباران و همچنین ضرورت توزیع عادلانه منابع آبی در تبریز تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در برنامه تلویزیونی «پیام جمعه» که جایگزین خطبه های نماز جمعه بوده، اظهار داشت: تقدیر و تشکر می کنم از تمامی عزیزانی که در بیمارستان ها در حال انجام وظیفه هستند و از مردم می خواهم که به تذکرات کادر پزشکی گوش فرا دهند.

وی ضمن اشاره به مورد هفته بهزیستی گفت: از تمامی عزیزانی که در این ارگان فعالیت می کنند قدردانی و تشکر می کنم.

ذی القعده، ذی الحجه و محرم ماه های استغفار 

امام جمعه تبریز با گرامیداشت ایام ماه های ذی القعده و ذی الحجه بیان داشت: سه ماه ذی القعده و ذی الحجه و محرم به مثابه سه ماه رحب و شعبان و رمضان است. این سه ماه یک فرصتی برای جا ماندگان ماه مبارک رمضان است. بهترین فرصت برای نزدیک شدن به خدا و استغفار است.

وی با اشاره به توهین روزنامه الشرق الاوسط به ه آیت الله سیستانی گفت: از زمان انتشار این کاریکاتور طوفان مخالفت علیه آل سعود در عراق صورت گرفت و منجر به عقب نشینی این رسانه شد.

بذر اختلاف افکنی عربستان در عراق ناکام ماند

امام جمعه تبریز به رقابت قدیمی عربستان و عراق اشاره داشته و افزود: پس از سقوط صدام و جانشینی شیعه در عراق، آل سعود میلیارد ها دلار خرج کرد تا جلوی این جریان را بگیرد ولی نیروهای مردمی حشد الشعبی باعث شد که هزینه های عربستان هدر برود.

وی ادامه داد: به دنبال شکست آل سعود، این دولت سعی دارد که شکاف و اختلاف بین شیعیان ایجاد کند و به اختلاف حشد الشعبی و ارتش دامن بزند که ناکام مانده است. گمان کرده بودند که با انتشار این کاریکاتور می توانند بذر اختلاف بین شیعه و سنی بکارند ولی نشر این کاریکاتور از طرف تمام اقوام و پیروان مذاهب در عراق مورد محکومیت قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد:  دولت مردان مان در مورد وعده های آل نباید سعود ساده اندیش باشند.

تحول گرایی مجلس یازدهم، رسانه های استکبار را عصبانی کرده

وی در ادامه با بیان اینکه شناخت بیشتر فرصت ها و تهدید ها، کمک موثری برای برای اتخاذ مواضع صحیح تر است، افزود: می توان پیش بینی کرد که شعار سال بعدی تحول آفرینی باشد. ارتباط تحول با ایران قوی، باید به مطالبات رهبر انقلاب کشیده شود.

حجت الاسلام آل هاشم با قدردانی از عملکرد مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم با ترکیب جوان و انقلابی و آرایش تحول گرایی شروع به کار کرده است و برای همین مورد هجمه رسانه های استکبار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: عملکرد خوب و فساد ستیزانه قوه قضاییه و اصلاح و تحول از درون قوه موجب شده تا در نظر سنجی های مردمی نصاب بالایی از رای مردمی را در رضایتمندی کسب کند

امام جمعه تبریز تصریح کرد: فراهم شدن مقدمات دولت جوان حزب اللهی در سال ۹۹ اتفاق خواهد افتاد و ثمرات آن در بهار ۱۴۰۰ دیده خواهد شد.

وضعیت درهم ریخته آمریکا و اروپا بهترین فرصت برای قوی تر شدن ایران اسلامی

وی ادامه داد: شکست های پی در پی آمریکا در منطقه و ناتوانی از تشکیل یک جبهه متحد بر علیه نظام جمهوری اسلامی و زمین گیر شدن عربستان در یمن از فرصت های تعیین کننده در سال ۹۹ خواهد بود و وضعیت درهم ریخته آمریکا و اروپا بهترین فرصت برای قوی تر شدن ایران اسلامی است.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به تبعیض های صورت گرفته علیه سیاه پوستان آمریکا گفت: امسال انتخابات سخت و آینده مبهم در انتظار دولت آمریکا است.

حس تسریع در شوهر یابی و فرار کردن از تمسخر اطرافیان از دلایل عدم حجاب 

وی ضمن اشاره به مساله حجاب و عفاف گفت: تربیت اشتباه و برداشت غلط از آزادی و حس زیبایی طلبی و حس تسریع در شوهر یابی و تفاخر در اثر نداشتن ایمان و بی هویتی و وجود برخی شبهات و فرار کردن از تمسخر اطرافیان می تواند دلایل عدم حجاب باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: خواهرنمان باید لجاجت را کنار بگذارند و در برابر موج های رسانه ای علیه حجاب مقاومت کنند. ای آنهایی که به حجاب اسلامی اعتقاد ندارید و یا حتی به دین اعتقاد ندارید، لااقل غیرت داشته باشید.

وی ضمن تشکر از تمام سازمان های امدادی و سپاه و آتش نشانی در مهار آتش سوزی جنگل های ارسباران گفت: قوه قضاییه پیگیر موضوع باشد و آتش سوزی ها را ریشه یابی کنند. گویا این آتش سوزی ها یک توطئه است که به جریان تبدیل شده است.

امام جمعه تبریز ضمن انتقاد از افت فشار آب و قطعی در این شهر گفت: کمبود آب در تبریز داریم و دو هفته قبل در نماز جمعه در خصوص صرفه جویی تذکر دادم و الان هم باز از مردم درخواست دارم صرفه جویی کنند. مسئولین مربوطه باید در ماه های قبل متوجه بودند و اقداماتی انجام می دادند که در این اوقات قطعی و افت فشار آب به حداقل برسد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خطاب به مسئولین تاکید کرد: توزیع عادلانه آب در محلات تبریز و اطلاع رسانی قبلی قطعی آب باید صورت گیرد.