تبریزبیدار
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۲۴

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

چالش پیر شدن جمعیت استان و مراقبت از سالمندان

فرگل در جمع خبرنگاران بمناسبت هفته بهزیستی گفت: در طول ۲۰ سال آینده با قشر پیر مواجه می شویم و قشر جوانی پیدا نمی شود که از آنها مراقبت کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، فرگل صحاف، مدیر کل بهزیستی استان آذربایجان شرقی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تلاش برای حفظ کیان خانواده های آسیب دیده و آسیب پذیر جزو وظایف اداره بهزیستی می باشد.

وی با اشاره به افراد تحت پوشش این نهاد گفت: تعداد معلولین تحت پوشش اداره بهزیستی ۷۵۹۵۷ نفر بوده و تعداد افراد دارای پرونده اجتماعی ۴۱۷۳۷ نفر می باشد.

مدیر کل بهزیستی استان با بیان اینکه زنان خانواده، امور شبه خانواده، مهد های کودک و امور آسیب‌دیدگان اجتماعی جزو زیر مجموعه های اداره کل بهزیستی می باشد، افزود: تعداد فرزندان امداد بگیر از محل اعتبارات سازمان ۱۶۰۰ نفر می باشد.

وی در ادامه گفت: سال گذشته توانستیم ۱۲ کودک بی سرپرست را از بیمارستان ها ترخیص کنیم.

صحاف افزود: در سطح استان ۵۷۰ عدد مهدهای کودک شهری و مراکز رفاه کودک و خانواده تحت پوشش بهزیستی وجود دارد.

وی در تشریح خدمات بهزیستی استان در سال گذشته گفت: سال گذشته توانستیم برای ۱۳۰۰ کودک در روستاها غذای گرم ارائه دهیم و برای ۸۱۲ نفر از زنان سرپرست خانوار شغل ایجاد کنیم و همچنین برای ۷۶ نفر از فرزندان پسر معافیت سربازی بگیریم تا از خانواده خود نگه داری کنند.

مدیر کل بهزیستی استان خاطر نشان کرد: حمایت های مادی و معنوی از افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و ساماندهی کودکان خیابانی جزو عملکرد های این سازمان می باشد.

وی ادامه داد: ۳۶ نفر از کودکان خیابانی را به توانمندسازی رسانده ایم و حضور آن ها در خیابان ها را به حداقل رسیده است.

صحاف گفت: در سال گذشته برای ۵۵۵۷۳ نفر مشاوره رایگان خانوادگی، تحصیلی و تربیتی و .... داده ایم.

وی با اشاره به فعالیت 80 مرکز روزانه توانبخشی در استان گفت: سال 98 توانستیم ۱۹۳۱۴ قلم تامین وسایل کمک توانبخشی را برای مددجویان تامین کنیم.

صحاف ضمن ابراز نگرانی از پیر شدن جمعیت استان گفت: در طول ۲۰ سال آینده با قشر پیر مواجه می شویم و قشر جوانی پیدا نمی شود که از آنها مراقبت کنند.

مدیرکل بهزیستی استان به برنامه های آتی این اداره کل اشاره کرده و افزود: امسال کمپ بانوان را به بهره‌برداری می رسانیم.

وی در خصوص ارائه خدمات به خانوارهای داراری چند قلو گفت: پرداخت حمایت مستمر و غیر مستمر به خانوارهای دارای فرزند چند قلو تا ۶ سال می باشد. دوقلو ها دوبار در سال کمک موردی هر بار ۴۰۰ هزار تومان دریافت می کنند و مبلغ مستمری دریافتی از ۳۸۰ هزار تومان تا ۴۱۶ هزار تومان می باشد.

نظرات