تبریزبیدار
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۶:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۳۲

مدیرعامل آب و فاضلاب به تبریزبیدار پاسخ می دهد؛

تناقض پر آب بودن دریاچه مرتفع عینالی با کمبود آب در مناطق نوار شمالی تبریز

ایمانلو به تبریزبیدار گفت: زمانی که اهالی این مناطق را احداث کردند توجهی به برخی مسایل نشده و طبیعتا ما در شبکه آبرسانی مشکل داریم.

علیرضا ایمانلو در حاشیه گفت و شنود رجال روز تبریز در پاسخ به سوال خبرنگار تبریز بیدار  مبنی بر اینکه چرا دریاچه عینالی با وجود ارتفاع همیشه پرآب است اما به مناطق نوار حاشیه ای تبریز آب نمی رسد، اظهار داشت: این مساله را قبول دارم اما برخی از مناطق حاشیه نشین شمالی تبریز حتی راه هم ندارند که بتوان سیستم آبرسانی مناسب احداث کرد.

وی افزود: زمانی که اهالی این مناطق را احداث کردند توجهی به این مسایل نشده و طبیعتا ما در شبکه  آبرسانی مشکل داریم، حتی شبکه های بعضی جاها قابل اصلاح نیستند.

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در خصوص چاره اندیشی نسبت به این مساله گفت: ما می توانیم در آنجا مخزن تعبیه کنیم و این هم جزو برنامه هایمان است، طبیعتا برای احداث مخزن و اصلاح شبکه بحث‌ اعتبارات پیش می آید که ارقام سنگینی می طلبد.

وی با بیان اینکه یک مخزن در مناطق حاشیه شمالی تبریز تعبیه شده، گفت: باید یک مخزن دیگر هم کنار آن گذاشته شود تا مشکل را حل کند ولی فعلا مقدور نیست و باید از پایین دست به وسیله پمپ آبرسانی کنیم تا مشکل عزیزان حل شود.