تبریزبیدار
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۳۴

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

تحلیلی بر تساوی بدون گل تراکتور و استقلال / دومین کلین شیت متوالی با از کار انداختن شیخ

تیم فوتبال تراکتور در حساس ترین بازی هفته بیست و چهارم و در ورزشگاه آزادی با نتیجه تساوی بدون گل مقابل استقلال تهران متوقف شد تا باز هم از صدر جدول دور شود.

سرویس ورزشی تبریز بیدار / حسن حسنی

تیم فوتبال تراکتور در حساس ترین بازی هفته بیست و چهارم و در ورزشگاه آزادی با نتیجه تساوی بدون گل مقابل استقلال تهران متوقف شد تا باز هم از صدر جدول دور شود.

ساکت الهامی سرمربی تراکتور از ترکیب بازی قبل مقابل صنعت نفت آبادان در این دیدار هم استفاده کرد و با همان چیدمان نفرات به مصاف استقلال باتجربه رفت.

بازی از همان دقایق ابتدایی بسیار پر برخورد و پر سوت دنبال شد و هیچکدام از دو تیم موقعیت چندانی روی دروازه هم نداشتند.

نیمه دوم هم به همین ترتیب ادامه یافت ولی با نزدیک شدن به دقایق پایانی، هر دو تیم صاحب یکی دو موقعیت گل شدند که مهمترین اتفاق بازی شوت مهدی قائدی بازیکن استقلال بود که به تیرک افقی دروازه رشید مظاهری برخورد کرد و به بیرون رفت تا بازی بدون رد و بدل شدن گلی به پایان برسد.

نکته قابل توجه این بازی آنالیز عالی مهاجمان حریف توسط کادر فنی بود که با از کار انداختن شیخ دیاباته مهاجم خطرناک استقلال، اجازه تحرک بیشتر به ندادند.

یار مستقیم دیاباته در خط دفاع رضا اسدی بود که هم در بازی هفته گذشته و هم در این دیدار نشان داد که بازی خوانی بالایی دارد و می تواند با تعصب و غیرت خود جلوی حملات حریف ایستادگی کند.

اما دیگر عامل دفاع منظم و با نفرات بیشتر تراکتور مقابل حریف، عدم نفوذ دفاع های کناری در این بازی بود.

هرچند نفوذ کم و عدم شرکت دفاع های کناری مخصوصا تیکدری از سمت راست در حملات، باعث شده بود تا تراکتور نتواند از کناره ها خلق موقعیت کند، اما سبب شده بود تا حریف نتواند سانتر بیشتری روی دروازه تراکتور داشته باشد و مهاجمان خود را تغذیه کند. نتیجه این دفاع منظم سبب دو بازی بدون گل خورده و دومین کلین شیت پیاپی مظاهری می شود.

تیم استقلال تهران در دفاع با سه مدافع بازی می کند و بهترین راه برای ضربه زدن به این تیم، پاس های عمقی و حرکت مهاجمان در عمق است. اما متاسفانه محمدرضا آزادی، مهاجم جوان تراکتور چنین مشخصه ای ندارد و سرخپوشان تبریز نتوانستند از این راه خلق موقعیت کنند، به جز در یک مورد که توسط ساسان انصاری بدست آمد و با بی دقتی از دست رفت.

ساکت الهامی، مسعود شجاعی و دژاگه را به بازی فرستاد تا از تجربیات آنها در این بازی شش امتیازی استفاده کند اما اشکان و مسعود نشان دادند کاملا از شرایط بازی و مسابقه دور هستند و هنوز به آمادگی کامل قبل از تعطیلی چهار ماهه لیگ نرسیدند.

با بررسی این بازی و دیدار هفته گذشته تراکتور به این نتیجه می رسیم که رفته رفته تیم به آمادگی نسبی رسیده است و با قرار گرفتن شجاعی و دژاگه در شرایط بازی، تراکتور به گرفتن سهمیه آسیایی و حتی قهرمانی در جام حذفی بیش از پیش امیدوار شود.

نظرات

میانالی
IR

مثلا میخوای حاشیه درست کنی