تبریزبیدار
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۳۵

در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تبریز؛

موافقان و مخالفان کمک نقدی شهرداری به ساخت سریال جلال چه گفتند؟

بر اساس تصمیم اعضای شورای شهر قرار بر این شد لایحه کمک شهرداری به ساخت سریال جلال 2 در جلسه بعدی رای گیری شود.

به گزارش تبریز بیدار ، در جلسه امروز شورای شهر تبریز  لایحه شهرداری تبریز مبنی بر پرداخت مبلغ 2 میلیارد تومان جهت مشارکت شـهرداری تبریز با صدا و سـیمای اسـتان آذربایجان شرقی در تهیه و تولید سریال جلال 2 به منظور تـأمین قسـمتی از هزینه های آن به صورت نقـدی و در قالب پایدار بودن اعتبار آن در متمم بودجه سالجاری سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری تبریز در دستور کار قرار گرفت که موافقان و مخالفانی داشت.

محمدباقر بهشتی از اعضای شورا با بیان اینکه  شورا حق ندارد این لایحه را  تصویب کند، گفت: اگر قرار بود این پول داده شود باید در بودجه ۹۹ آورده شود.

وی افزود: اینکه مشخص نیست این پول از کجا گرفته شده و به این سریال داده شود قابل قبول نیست.

شکور اکبرنژاد از اعضای شورا هم در این باره گفت:  اگر شورا تصویب کند می توانیم از هنرمندان حمایت کنیم  چرا که ساخت این فیلم می تواند به معرفی تبریز و هنرمندان کمک کند.

قلی زاده دیگر عضو شورا هم یا اعلام اینکه بنده مخالف این نوع هبه ها هستم افزود: این مبلغ در بودجه شهرداری تصویب نشده است، باید بگویند کدام پروژه را حذف می کنیم تا این کمک به صدا و سیما شود؟

وی افزود: بدهی زیادی به کارگران داریم در این وضعیت پرداخت این هبه ناسازگار است.

وی با اشاره به اینکه سازمان های دولتی وظیفه دارند از بودجه دولتی استفاده کنند افزود: سازمان های دولتی شهرداری را به عنوان عابر بانک می دانند هر کجا به مشکل بر میخورند سراغ شهرداری را می گیرند.

این عضو شورا ادامه داد: شهرداری از سفره مردم تامین می شود از صدا و سیما نشنیده ایم که بر سر میدان آذربایجان چه آمده است؟ وظیفه ذاتی صدا و سیما این است شهر تبریز را معرفی کند

وی تاکید کرد: نباید صدا و سیما از شهرداری هبه بگیرد و مخالف هستم.

محمد زاده با اشاره به اینکه هر کس نظر شخصی خود را می دهد گفت: سه شهر اصفهان،شیراز و یزد  برای ساخت این سریال پیشنهاد دادند و بر سر این سریال دعوا است، اصفهان و شیراز و یزد در این مورد موفق می شود و توریست ها هم به شهر آنها می روند.

وی افزود: نظر صدا و سیما این است که هرکس بخشی از بودجه را پرداخت کند سریال در آن شهر ساخته می شود، این فیلم اگر به شهر تبریز برسد پول آن هم به جیب هنرمندان می رود.

این عضو شورا ادامه داد: هنرمندان محلی که در شبکه ملی نشان دیده می شوند ارتقا پیدا می کنند، وقتی در شبکه استانی پخش می شود نهایت ۶ نفر آن را می بینند

وی تاکید کرد: اگر این بودجه را تزریق کنیم به آینده شهر خوب می شود و هنرمندان ما شناخته می شوند.

شهردار تبریز هم با اشاره به اینکه توریست ها فقط به شهرهای یزد، اصفهان و شیراز می روند و به تبریز سفر نمی کنند گفت: این فیلم بهترین گزینه برای معرفی شهر تبریز است و حتی در فیلم جلال فرش تبریز را تبلیغ کردند.

شهین باهر ادامه داد: ارزان ترین روش برای معرفی شهر تبریز این سریال می باشد تاکنون در معرفی تبریز کوتاهی های زیادی کرده ایم اما نقش تبریز، مشروطه و انقلاب اسلامی در این سریال به تصویر کشیده می شود.

اکبرنژاد دیگر عضو شورا هم با بیان اینکه تورم بهتر از رکود است، گفت: دو میلیارد پول یک خانه مسکونی معمولی است ،با ساخت این فیلم سود به شهر ما می آید.

اسوتچی از اعضای شورا هم در این باره گفت: زمانی که می گفتیم تبریز شهر اولین ها بود  ببینیم آیا تبریز با سریال های قبل از انقلاب معرفی شده است؟

وی با کنایه گفت: ما ۳۶۵ روز در این جا فیلم بازی می‌کنیم و نیازی به صدا و سیما نیست، مردم به ما می گویند شما اگر مسلمان هستید حقوق کارگران را بدهید.

وی افزود: چه عجب به کمیسیون بودجه نرفته است و به کمسیون فرهنگی آمده است؟

بر اساس تصمیم شورا  قرار بر این شد این لایحه در جلسه بعدی رای گیری شود.

نظرات

رسول آذری
IR

پایان کار کارمندها رو بده. بازنشسته ها رو دریاب وحقوق شان را بده. فیلم کمتر بازی کنید.