تبریزبیدار
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۲۴:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۴۰

فرمانده نیروی دریایی ارتش در تبریز خبر داد؛

دبیرستان ملوان در آذربایجان شرقی راه اندازی می شود

امیر دریادار خانزادی نیز از راه اندازی دبیرستان ملوان در استان آذربایجان شرقی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بهره گیری از ظرفیت های ژئوپولوتیکی استان از برنامه‌های اجرایی نیروی دریایی ارتش است.

به گزارش تبریز بیدار ،   فرمانده نیروی دریایی ارتش با سفر به استان آذربایجان شرقی در دیدارهای جداگانه ای با خانواده ناواستوار یکم شهید عادل قاسم زاده از شهدای حادثه شناور کنارک و نماینده ولی فقیه در استان گفت‌وگو کرد.

 امیر دریادار  حسین خانزادی در حاشیه دیدار با همسر و خانواده شهید عادل قاسم زاده از شهدای حادثه شناور کنارک در روستای رواسجانی شهرستان اهر با تاکید بر اینکه چشم امید مردم ایران اسلامی به شما خانواده شهدا است، خاطرنشان کرد: موضوع شهادت عجین با فرهنگ دینی ماست و از ابتدای انقلاب بارها شاهد رشادت‌های مردان و زنان غیور این سرزمین در حوادث گوناگون در جهت حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه خانواده‌های شهدا الگوی صبر و استقامت در جامعه اسلامی هستند، افزود: بهره گیری از آیات قرآن و فرمایشات ائمه  معصومین(ع)، نشانه هایی از هدایت پروردگار برای رشد و تعالی انسان در مسیر الهی است و خانواده شهدا در نزد پروردگار از درجات رفيع و مقام شامخی برخوردارند.

وی ولایت مداری، ایستادگی در کنار زنده نگه داشتن آرمان‌های نظام مقدس و پاسخ دندان شکن به یاوه گویان و دشمنان را از دیگر ویژگی‌های خانواده معظم شهدا عنوان کرد و گفت: وظیفه و تکلیف خانواده شهدا بعد از شهیدان بسیار با اهمیت است و همواره باید با هوشیاری در این راه قدم بردارند.

امیر دریادار خانزادی تصریح کرد: همه ما مدیون خانواده شهدا هستیم و از هیچ کمکی برای زنده نگه داشتن یادو خاطره آن‌ها دریغ نخواهیم کرد.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه سفر به آذربایجان شرقی در حاشیه دیدار با حجت الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز گفت: این نیروی راهبردی تاثیرات کلانی در کشور دارد و مردم از صمیم قلب به نیروی دریایی ارتش علاقه دارند.

Image title

وی نیروی دریایی ارتش را مظهر اقتدار در دنیا دانست و افزود: نیروی دریایی ارتش با توجه با ظرفیت های بالا در ساخت تجهیزات نظامی، امید است از ظرفیت های جوانان غیور و ولایتمدار آذربایجان شرقی در تمام حوزه‌های علمی، نظامی و غیره نیز بهره گیرد .

امیر دریادار خانزادی نیز در این دیدار از راه اندازی دبیرستان ملوان در استان آذربایجان شرقی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بهره گیری از ظرفیت های ژئوپولوتیکی استان در راستای آموزش‌های عملی ویژه تکاوران و تفنگداران دریایی ارتش از برنامه‌های اجرایی این نیرو در این استان است.